Macrorit Disk Scanner

Macrorit Disk Scanner

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 956
  • DOSYA BOYUTU 2.34 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Macrorit Disk Scanner

Macrorit Disk Scanner, sabit diskiniz üzerinde yer alan bozuk kesimleri (bad sectors) bulabileceğiniz ücretsiz bir sabit disk tarama programıdır.

Macrorit Disk Scanner, veri depolama aygıtları üzerinde yer alan en büyük sorunlardan biri olan bozuk kesimleri (bad sectors) tarayarak bulan ücretsiz ve basit bir sabit disk tarama programıdır.

Fiziksel hasara uğrayarak işlevini yitiren kesimleri bulmak için geliştirilen program, tarama işlemini rakiplerine göre oldukça hızlı bir şekilde tamamlamakta ve kullanıcılara sabit diskleri üzerinde yer alan bozuk kesimleri göstermektedir.

Sabit diskiniz üzerinde yer alan bozuk kesimler, kullanmakta olduğunuz diskin veri depolamak için yeterince güvenli olmadığının bir işaretidir ve bu noktada artık sabit diskinizi değiştirmeyi veya bozuk kesimleri onaracak bir yazılım kullanmayı denemelisiniz.

Ayrıca yine veri depolama aygıtlarınız üzerinde yer alan bozuk kesim hataları nedeniyle aygıtlarınız olması gerekenden daha yavaş çalışabilir ve işletim sisteminizi kullanırken mavi ekran hatalarıyla da karşılaşabilirsiniz.

Macrorit Disk Scanner ile sabit disklerinizi veya diğer veri depolama aygıtlarınızı tarayabilir ve herhangi bir bozuk kesim hatası olup olmadığını görebilirsiniz.