OS CLEANER

OS CLEANER

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,127
  • DOSYA BOYUTU 0.46 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici RCPsoft.net

OS CLEANER, bilgisayarınız yer eden gereksiz ve çöp dosyaları tespit ederek kaldırmanızı sağlayan son derece kullanışlı ve yararlı bir temizlik dosya temizleme programı.

OS CLEANER, bilgisayarlarınızı kullanıma devam ettikçe zamanla biriken gereksiz sistem dosyaları ve çöp dosyaları tarayıp tespit etmenizi ve silerek bilgisayarınızın performansını arttırmanızı sağlayan ücretsiz bir program.

Gereksiz ve çöp dosyaları temizleme programı kategorisinde yer alan OS Cleaner, tamamen ücretsiz olarak sunuluyor ve indirdikten sonra kullanmak için herhangi bir kurulum işlemi gerekmiyor. Bu sayede USB belleklerinize yada diğer taşınablir depolama cihazlarınıza atarak yanınızda gezdirebilir ve ihtiyaç durumunda kullanabilirsiniz.

Sistem dosyaları içerisinde biriken gereksisz dosyaları silmek elinizde yapabileceğiniz basit bir işlem değil. Bu nedenle bu tür bir programa ihtiyaç duyuyorsunuz. Oldukça hızlı çalışan programı indirdikten sonra gereksiz ve çöp dosyalarını silmek için ilk olarak ''Scan'' tuşuna basarak taramayı gerçekleştimeniz ve daha sonrasında tarama bitince ''Clean'' tuşuna basarak bulunan gereksiz dosyaları silmeyi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bir dakikadan daha az süren bir işlem sonucunda bilgisayarınızın performansında artış sağlanabiliyor. Özellikle bilgisayarlarını dağınık  ve biraz özensiz kullananlar için gözle görülür performans farkları ortaya çıkabilir. Fakat düzenli olarak bilgisayarını temizleyen bir kullanıcıysanız, bilgisayarınızın hız ve performansında çok büyük farklar olmayacaktır.

Tarama işlemi tamamlandıktan sonra silinmesi gereken dosyaların listesini sunan program, böylece silinmesini istemediğiniz dosyaları eleme fırsatı sunuyor. Bu nedenle yaptığınız taramalardan sonra mutlaka listeyi kontrol ederek silme işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Aksi taktirde ileride ihtiyaç duyacağınız bis dosyayı silebiliyorsunuz.

Eğer belirli aralıklarla bilgisayarınıza bakım ve temizlik yapmak istiyorsanız, OS Cleaner kullanmanız gereken basit ama bir o kadar da yararlı programlar arasında yer alıyor. Programı ücretsiz olarak indirip kullanmanızı öneriyorum.