PatchCleaner

PatchCleaner

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,094
  • DOSYA BOYUTU 98.06 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici homedev.

PatchCleaner sisteminizi kolay ve hızlı bir şekilde optimize etmenize/temizlemize olanak sağlayan piyasanın en popüler optimizasyon programlarının başında gelmektedir.

PatchCleaner, Windows Installer dizinini temizlemek ve disk alanını boşaltmak için tasarlanmış bir yardımcı programdır.

Uygulamalar Windows İşletim Sisteminde yüklendiğinde ve güncellendiğinde yükleyici, (.msi) dosyalarını ve düzeltme eki (msp) dosyalarını saklamak için "c: \ Windows \ Installer" gizli bir dizini kullanılır. Bu dosyalar, güncelleme, yazılım ekleme veya kaldırma işlemi sırasında oldukça önemlidir. Bu klasördeki tüm dosyaları tek tek silmek bir çözümken, bunlara dair klasörleri tek tek yeniden açmanız gerektiğinden hem riskli hem de uğraştırıcı bir iştir.

Bilgisayarınıza tekrar yamalandıkça ve güncellendikçe, bu kurulum dosyaları eski haline gelir ve her seferinde arkalarında artıklar bırakırlar. Bu gereksiz dosyalar bilgisayarınızda gigabytelarca yer kaplayabilirler. PatchCleaner bu artık dosyaları tanımlar ve bunları başka bir yere taşımanıza veya silmenize izin verir. Böylece hard diskinizde yer açabileceksiniz. Hatta eski bilgisayarlarda açtığınız yerin 5 ila 10 GB arasında değiştiğini de hatırlatmakta fayda var.