RAMMap

RAMMap

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 622
  • DOSYA BOYUTU 0.26 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Sysinternals

Bilgisayarınızın hafızasında hangi işlemlerin tutulduğunu ve ne kadar yer kapladığını kolayca görebilmenizi sağlayan program.

RAMMap programı, bilgisayarının hafızasını kontrol etmek isteyenlerin kullanabilecekleri ücretsiz araçlardan bir tanesi ve fiziksel belleğin kullanım sırasındaki istatistiklerinin hepsini size sunuyor. Bu bilgiler arasında ne kadar döküman bilgisinin ramde tutulduğundan sürücü ve kernellere kadar pek çok verinin ramde ne kadar yer kapladığına kadar onlarca farklı istatistik yer alıyor.

Kullanım olarak çok kolay bir yapıya sahip olan program, amatör kullanıcılar tarafından da beğenilecektir. Windows'un hafızayı nasıl yönettiğini görmek isteyenlerin de seveceği RAMMap, o an hafızada bulunan dağılımı gösterebildiği için sistem yöneticileri ve bakım elemanları tarafından da kullanılabilir bir yapıya sahip.

Sayfa yenileme seçeneği sayesinde farklı zamanlarda ram üzerindeki değişimleri kontrol edebilir ve ekran görüntüsü desteği sayesinde hafızadaki dağılımı bilgisayarınıza ayrı bir dosya olarak kaydedebilirsiniz. Dolayısıyla karşılaştırma yapmak da mümkün hale geliyor ve program geliştirenler de kendi programlarının ramde yarattığı değişiklikleri görebiliyorlar.