RemoveDrive

RemoveDrive

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 726
  • DOSYA BOYUTU 0.07 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Uwe Sieber

USB sürücünüze taktığınız aygıtların güvenli çıkar menüsünde sorun yaşıyorsanız bu ücretsiz uygulama ile tüm aygıtları pasif hale getirebilirsiniz.

RemoveDrive programı bilgisayarınıza taktığınız USB cihazları güvenli olarak çıkarmanızı sağlayan bir komut satırı uygulaması. Özellikle Windows'un kendi güvenli çıkarma mekanizmasının bazı zamanlarda çalışmadığı ya da sorunlar çıkardığı dikkate alındığında işinize yarayabilecek bu uygulama cihazlarınızın herhangi bir sıkıntı yaşamasını engelleyecektir.

Özellikle sürücü üzerinde bir exe dosyası çalışıyorsa güvenli çıkarma yapamamanız çoğu zaman flash disk gibi aygıtları çıkarmanıza engel olacaktır ancak RemoveDrive uygulaması bu konunun üstesinden gelebiliyor ve cihazda gerçekleşen işlemleri durdurarak kolayca çıkarmanıza olanak veriyor.

Her ne kadar yeni Windows sürümlerinde bu durum daha kolay olsa da özellikle Windows XP kullanıcıları neredeyse hiç bir zaman sürücülerini çıkaramıyorlar ve RemoveDrive daha da gerekli hale gelebiliyor. Flash disklerin elektrik akımındaki ani değişiklikler nedeniyle bozuldukları bilindiği için cihazınızı çalışır halden pasif hale getirmeden kesinlikle USB bağlantısından çıkarmamalısınız.