Right Click Manager

Right Click Manager

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 557
  • DOSYA BOYUTU 0.97 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici HS Technologies

Bilgisayarınızın faresinin sağ tık menüsünü istediğiniz zaman kilitlemek ve açmak için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Right Click Manager programı çok ufak ve ücretsiz bir program ancak özellikle fare butonlarında sorun yaşayanlar yahut güvenliğinden endişelenenler için ideal denilebilecek uygulamalardan bir tanesi. Programın temel amacı farenizin sağ tuşunun kitlenmesi ya da açılması yani çalışır durumda çalışmaz hale getirilmesi, ya da tam tersinin yapılması.

Zira Windows içerisinde böyle bir ayar kendiliğinden varolmadığı için özellikle bilgisayarınızı küçük çocukların ya da yakınlarınızın kullandığından şikayet ediyor ve dosyalarınızı sağ tık menüsündeki seçenekler ile silme veya açmalarından rahatsızsanız bu program sizi oldukça rahatlatacaktır.

Anlayabileceğiniz gibi temel olarak çoklu kişiler tarafından ya da halk arasında kullanım için yerleştirilen bilgisayarlarda her işlemin yapılabilmesini sağlayan sağ tık menüsü yerine sadece farenin sol tuşu ile işlem yapabilmeyi sağlayan program böylece sadece dosyaların açılabilmesini ancak silme gibi gelişmiş işlemlerin yapılamamasını sağlıyor. Mağaza yetkilileri de teşhir bilgisayarlarında programı kullanmak isteyebilirler.