Simpliclean

Simpliclean

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 1,370
  • DOSYA BOYUTU 15.17 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici simplitec GmbH

Simpliclean ile bilgisayarınızdaki hataları düzeltebilir ve gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz

Simpliclean kullanıcılara çöp dosya temizleme ve kayıt defteri temizleme gibi konularda yardımcı olan, 1 sene boyunca ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir bilgisayar temizleme programıdır.

Bilgisayarımıza yüklediğimiz programlar beraberlerinde birçok ek dosyayı depolamaktadırlar. Bu dosyaların bazıları programlar kaldırıldıktan sonra bir işe yaramamalarına rağmen bilgisayarımızda depolanmaya devam ederler. Bu durum sabit diskimizin performansını ve komutlara tepki verme süresini geciktirmektedir. Bu nedenle gereksiz dosya silme işlemi bilgisayar hızlandırma açısından önemli olmaktadır.

Bilgisayarımızın performansını düşürebilecek bir diğer etken gereksiz kayıt defteri girdileri ve hatalı kayıtlardır. Simpliclean kullanarak bu gereksiz kayıt defteri girdilerini tespit ederek silebilir, hatalı olanları düzelterek bilgisayarınızın çalışmasını aksatacak öğeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Gereksiz kayıt defteri girdileri de tıpkı çöp dosyalar gibi programların arkasında bıraktıkları kalıntılar arasındadır ve belli bir süre kullanılan bilgisayarlarda yüzlercesi birikmektedir.

Simpliclean'ın kullanışlı bir özelliği ise kayıt defterini temizlemesinin yanında kayıt defteri birleştirme işlemini gerçekleştirebilmesidir. Bu işlem kayıt defteri girdilerini bir araya toplar ve bu sayede bu verilere ihtiyaç duyulduğunda erişimin daha hızlı olmasını sağlar. Böylece bilgisayarımız daha etkin ve hızlı bir şekilde çalışabilir.