WinAPIOverride

WinAPIOverride

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 61
  • DOSYA BOYUTU 16.46 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Jacquelin POTIER

Windows içerisindeki programların işlemlerini incelemek ve detaylara inmek için kullanabileceğiniz bir API uygulaması.

WinAPIOverride32 programı, Windows içerisinde süregelen tüm işlemleri gözlemlemenizi ve müdahalelerde bulunmanızı sağlayabilen bir program. Uygulamaların iç fonksiyonlarını ve API bilgilerini kullanarak bunu gerçekleştiren programın arayüzü pek de zor sayılmaz ve ev kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor. Fakat programı ticari olaran kullanmak isterseniz maalesef ücret ödemeniz gerekiyor.

Programın standart gözlemleme uygulamalarından farklı olarak bir fonksiyon çağrısından önce veya sonra hedeflenen uygulamayı parçalayabilmesi sayesinde hafıza ve kayıt işlemlerinde değişiklikler yapabilir veya fonksiyonları çağırabilirsiniz.

Böylece program standart API programları ile debug programları arasındaki boşluğu dolduruyor diyebiliriz. Elbette elinizdeki yazılımlarla sorun yaşamamak için sadece deneyimli kullanıcıların kullanması gerektiğini düşünüyorum ve gerekli teknik altyapıya sahip olmayanların sorunlar yaşaması ve sistemlerine zarar vermeleri mümkün.

Program yaptığınız işlemler sırasında kayıtlar da tutuyor ve böylece daha sonra kayıtlarınızı yeniden inceleme ve sonuçları görme şansınız da oluyor. Dilerseniz bu raporları başkalarına da iletebilir ve üzerinde çalışabilirsiniz.