Windows Voice Recorder

Windows Voice Recorder

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,347
  • DOSYA BOYUTU 6 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft Corporation

Windows Voice Recorder, Microsoft'un Windows kullanıcılarına özel sunduğu ücretsiz ve Türkçe ses kaydetme uygulaması.

Windows Voice Recorder (Windows Ses Kaydedicisi), Microsoft’un Windows platformuna özel ses kaydetme uygulaması olarak öne çıkıyor. Evrensel uygulama olduğundan hem mobil hem de masaüstü tarafta aynı deneyimi sunan ses kaydedicisi, yazma durumunuz olmadığını zamanlarda sesinizi kullanarak anı yakalamanıza izin veriyor.

Windows 10’da önyüklü gelen uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkan Windows Voice Recorder, Türkçe dil desteğiyle geliyor ve arayüzü son derece sade tasarlanmış. Bu yüzden kayıtlarınızı oluştururken ve düzenleme aşamasında zorlanacağınızı düşünmüyorum.

Ders, görüşme, müzik gibi yazmanın mümkün olmadığı durumlarda anı kaydetmek adına hayat kurtaran bir uygulama olan Windows Voice Recorder’ın kullanımından kısaca bahsetmem gerekirse; Kaydınızı başlatmak, durdurmak ve sonlandırmak için mikrofon simgesi bulunan mavi butona tıklamanız kafi. Kaydınızı oluşturduktan sonra sol panelde kaydınızı görebiliyor, sağ panelden de mevcut kaydınızı düzenleyebiliyorsunuz. Kayıt düzenleme seçenekleri arasında kaydı adlandırma, kırpma ve paylaşma gibi sık kullanılacak seçenekler var.

Mobil tarafta aramaların kaydedilmesine olanak tanıyan Windows Voice Recorder’ın şu an için tek eksik yanı simge durumuna küçültünce kaydı durdurması ve en fazla 30 dakikalık kayda izin vermesi.