Firefox 1.1 (ios)
Firefox
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe , İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    521

  • Üretici

    Mozilla

Popüler internet tarayıcısının iOS versiyonu

Firefox bilgisayarlarımızda uzun yıllardır kullandığımız popüler internet tarayısının mobil versiyonu.

iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlarınıza ve iPad tabletlerinize ücretsiz olarak indirip faydalanabileceğiniz bir internet tarayıcısı olan Firefox size daha kişiselleştirilmiş, daha hızlı ve daha zahmetsiz bir internet gezintisi tecrübesi yaşatmak amacıyla geliştirilmiş bir uygulama. Sahip olduğu akıllı algoritmalar sayesinde ulaşmak istediğiniz özellikleri size otomatik olarak sunabilen Firefoxkişisel bilgi güvenliğinize de önem vermesiyle dikkat çekiyor. Firefox'un özelliklerine kısaca göz atalım:

Akıllı Arama Önerileri ve Farklı Arama Seçenekleri

Firefox iOS versiyonunun içerisinde yer alan arama modülü ihtiyaçlarınızı algılayacak ve size bu ihtiyaçlarınızla ilgili önerilerde bulunacak şekilde tasarlanmış. Ayrıca önceden yaptığınız aramaların sonuçları da farklı seçenekler halinde size sunulmakta. Firefox farklı arama kaynaklarından faydalanmanızı mümkün kılıyor. Uygulama içerisinde Wikipedia, Twitter ve Amazon gibi kaynaklar üzerinden arama yapmanızı kolaylaştıran kısayollara erişebiliyorsunuz.

Gizli Gezinti İmkanı

Firefox'un bu özelliğinden faydalanarak tarayıcının gezinti geçmişinizi ve çerezlerinizi kayıt altına almasını engelleyebilirsiniz. Bu sayede bu verilere izinsiz olarak göz atılmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca bu modu kullanmıyor olsanız bile Firefox'un önceden kaydettiği gezinti geçmişinizi, şifrelerinizi ve diğer kişisel verilerinizi uygulama içinden tek dokunuşla silebiliyorsunuz. (Firefox gizli gezinti özelliği sadece iOS 9 ve üst versiyonlarında kullanılabilmektedir. )

Senkronizasyon Desteği

Firefox'un bu özelliği ile bilgisayarınızda veya Android cihazınızda kullandığınız Firefox üzerinde kaydedilen verileri, yer imlerinizi, şifrelerinizi ve gezinti geçmişinizi iOS cihazınıza aktarabilir veya tam tersi şekilde iOS cihazınızdan bilgisayarınıza veya Android cihazınıza aktarabilirsiniz. Bu sayede her sitede tekrar şifre girme, gezinti yaptığınız siteleri tekrar bulma gibi dertlerden kurtulabiliyorsunuz.

Görsel Sekmeler

Firefox'un bu özelliği açık olan sekmeleriniz arasında kolayca geçiş yapmanızı mümkün kılıyor. Numaralandırılan sekmeler sayesinde dilediğiniz kadar sekmeyi aynı anda açabilir ve aralarından istediğinize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz

Sık Ziyaret Ettiğiniz Sitelere Kolay Erişim

Firefox, tarayıcınız üzerinde en çok ziyaret ettiğiniz siteleri kayıt altına alarak size bu siteleri tarayıcı ana ekranında öneriler olarak sunabiliyor. Bu sitelerin kısayollarına dokunarak onlara çok daha hızlı bir şekilde erişebiliyorsunuz.

YORUMLAR