Mobbles

Mobbles
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Mobbles, iPhone ve iPad cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir simülasyon oyunudur.

Mobbles, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir simülasyon oyunudur. Doksanların popüler oyuncaklarından olan sanal bebekleri hatırlıyorsanız, bu oyun da biraz onları anımsatıyor diyebilirim.

Mobbles, tahminimde Pokemon adlı oyundan esinlenilerek geliştirilmiş zira oyun Pokemon'a çok benziyor. Mobbles'ı diğer sanal bebek veya Pokemon benzerlerinden ayıran en önemli özelliği ise gerçek dünyada oynanıyor olması.

Yani şehirde dolaşırken gittiğiniz yerlerde farklı yaratıklar yakalamaya çalışıyorsunuz. Mobble adı verilen bu yaratıkları yakalayabilmek için belli yakınlıkta olmanız gerekiyor bu yüzden de farklı yerlere gittiğinizde yenilerini görebiliyorsunuz.

Oyunda deyim yerindeyse mobil cihazınızı adeta bir pokeball yani Pokemon yakalama topu gibi kullanıyorsunuz diyebilirim. Mobbles adlı bu yaratıkları yakalamak için önceki yaratıklarınızı kullanarak tıpkı Pokemon'daki gibi dövüştürüyorsunuz. Bunun için kısa bir taş, kağıt, makas oyunu oynuyorlar.

Bu yaratıkları yakaladıktan sonra da iş hemen bitmiyor tabi ki çünkü  onların bakımını da siz üstleniyorsunuz. Sanal bebek tarzı oyun yapısı da burada devreye giriyor. Karınlarını doyurmaktan onları yıkamaya ve onlarla oyun oynamaya kadar her şeyi siz yapıyorsunuz. Bunları yaptıkça da yaratıklarınız level atlıyor. Bu yüzden onlara ne kadar iyi bakarsanız yenilerini yakalamak da o kadar kolay oluyor.

Siz de Pokemon seviyorsanız bu oyunu beğeneceğinize eminim.