Clean Master 6.0 (windows)

Clean Master

6.0
Clean Master
ÜCRETSİZ
1  
3  
0  
0  
0  
kullanıcı

Clean Master, yavaşlayan ve iyice dolup taşan bilgisayarlarınızı temizleyerek yer tasarrufu sağlayan ve aynı zamanda bilgisayarınızın hızlanmasını sağlayan yararlı ve ücretsiz bir bilgisayar temizlik programı.

Clean Master, bilgisayarlarını dikkatli kullanmayı seven ve bulduğu her fırsattı perfonmansı düşmesin diye temizlik yapan kullanıcılar için geliştirilen bir bilgisayar temizleme programı. Temizleme ile birlikte bilgisayarınızın hızlanmasını sağlayan Clean Master, tamamen ücretsiz olarak sunulan harika bir program.

Aynı kategorideki benzer mobil uygulamaların tasarımına benzer şekilde geliştirilen Clean Master'ı kullanmak için herhangi ekstra bir şey bilmeniz gerek yok. Kolay anlaşılır arayüzü ile birlikte tek tuşa basarım kullanma olanağı sunan program, bilgisayarınızda biriken tüm gereksiz (junk) dosyaları silmeniz yardımcı oluyor.

Eğer bilgisayarınızı düzenli kullanmıyorsanız bu gereksiz dosyalar zamanla birikerek hem bilgisayarınızı nyavaşlamasını sağlıyor hem de bilgisayarınızın diskinde gereksiz yer kaplıyor. Ben titiz kullanıyorum ben de gereksiz dosya yoktur diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü gereksiz dosyalar bilgisayarınızın farklı bölümlerinde zaman içerisinde siz istemeseniz bile birikebiliyor. Özellikle Chrome, Firefox ve benzer tarayıcıları uzun süre temizlemeden kullandıysanız, tarama işleminden sonra çıkacak olan gereksiz dosya boyutuna siz bile şaşıracaksınız.

Tarayıcılar, sistem önbelliği, web önbelleği, ses ve videolar, kayıt defteri dosyaları içerisinde bulunan tüm junk dosyalarını silmenizi sağlayan program, standart bir bilgisayar kullanıcısının bilgisayarında bile ortalama olarak 2 GB'dan fazla çıkıyor. Çıkan bu gereksiz dosyaları tek bir tuşla silebilmek ise oldukça güzel.

Bilgisayarlarınızı düzenli olarak temizleyerek hızlı ve performansı yüksek bir şekilde kullanmak istiyorsanız, fakat yapacağınız diğer işlemler için üşeniyorsanız Clean Master'ı ücretsiz olarak indirip kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR