Dosya Temizleyici 3.0.5.3 (windows)

Dosya Temizleyici

Dosya Temizleyici
ÜCRETSİZ
İndir 0.38 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dosya Temizleyici, kullandığınız tarayıcıların ve bilgisayarınızın geçmişini silerek hem güvenliğinizi, hem de bilgisayarınızın performansının artışını sağlayan yararlı ve ücretsiz bir bilgisayar programıdır.

Dosya Temizleyici, adından da gayet net olarak anlaşıldığı üzere bilgisayarınız üzerindeki gereksiz ve fazladan yer kaplayan dosyalarını temizleyerek(silerek) bilgisayarınızın daha güçlü performans göstermesini ve aynı zamanda daha güvenli olmasını sağlayan yararlı bir yazılımdır.

Program temel olarak en popüler tarayıcılar olan Chrome, Firefox ve Yandex gibi tarayıcıların geçmişlerini silmek üzerine kuruludur. Bildiğiniz üzere internette gezinirken kullandığımız tarayıcılar temizlenmediği sürece kullandıkça bilgiler ile dolarak şişmektedir. Bunun sonucunda hem tarayıcınız daha yavaş hareket etmeye başlar hem de bilgisayarınızı daha fazla yorar. Girdiğiniz sitelere ait bilgileri toplayan tarayıcıların geçmişlerini ve çerezlerini silmek oldukça yararlıdır. Her 3 popüler tarayıcının da bellek dosyaları, çerezleri ve zararlı eklentilerini Dosya Temizleyici programı ile silebilirsiniz.

Tarayıcı işlemleri dışında işlemci ve RAM kullanımınızı anlık olarak gösteren uygulama bilgisayarınızın güncel performansını görmenizi sağlıyor. Ayrıca RAM temizleme işlemi yaparak da bilgisayarınızın çalışma hızını arttırabilirsiniz. Bilgisayarım'a sağ tıklayarak ulaşabileceğiniz bilgisayar ve sistem özelliklerini program üzerinden kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Ufak ama yararlı özelliklerinden bir tanesi de geri dönüşüm kutusunu silmek. Çoğu zaman geri dönüşüm kutusuna attığımız dosya,, fotoğraf yada videoları oradan kaldırmayı unuturuz. Bu da bilgisayarımızın gereksiz dolmasına ve yavaşlamasına neden olur. Program sayesinde bu sorundan da kurtulmuş olursunuz.

Program üzerinde iki farklı tarama yöntemi mevcut. Bunlar Akıllı Tarama ve Hızlı Tarama'dır. Bu taramaların işlevlerine kısaca bakalım.

Akıllı Tarama:

  • Bilgisayarınıza bulaşmış olan reklam virüsleri tespit edilerek silinir.
  • Tarayıcı virüsleri bulunarak silinir.
  • Virüs veritabanı düzenli olarak güncellenir.

Hızlı Tarama:

  • Bilgisayarıızdaki virüsleri hızlıca tespit ederek silme işlemi gerçekleştirilir.

Bildiğiniz üzere detaylı virüs taramaları bilgisayarınızın disklerinin doluluk oranlarına göre çok fazla zaman alabiliyor. Bu nedenle güvenlik için zaman zaman hızlı taramalar yaparak bilgisayarınızın güvende olduğundan emin olmanızı tavsiye ederim.

Bilgisayarınızı temizlemek ve şişkinliğini belirli aralıklarla azaltarak daha sorunsuz ve hızlı çalışmasını sağlamak istiyorsanız Dosya Temizleyici programını ücretsiz olarak indirerek kullanabilirsiniz.

Programın son versiyonu ile birlikte eklenen özellikler:

  • Virüs veritabanı güncellendi ve 40'dan fazla virüs silebiliyor.
  • Internet Explorer desteği eklendi.
  • Maxthon bulut tarayıcı desteği eklendi.
  • Görsel düzenlemeler yapıldı.
  • Ufak hatalar giderildi.

YORUMLAR