HTTPS Everywhere (windows)

HTTPS Everywhere

HTTPS Everywhere
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

HTTPS Everywhere internet güvenliğinizi sağlamaya yardımcı olan bir tarayıcı eklentisidir

HTTPS Everywhere eğer internet güvenliğinize önem veriyorsanız kullanabileceğiniz bir tarayıcı eklentisi olarak tanımlanabilir.

HTTPS Everywhere temel olarak internet üzerinde ziyaret ettiğiniz sitelerin güvenli olup olmadıklarını denetleyerek otomatik olarak önlem alan bir sistem olarak düşünülebilir. Bir internet sitesinin güvenli olup olmadığını anlamak için kullandığı protokollere göz atabilirsiniz. Günümüzde https protokolü içerdiği şifreleme sistemi sayesinde eski http protokolüne göre kullanıcılar açısından daha güvenli bir çözüm sunuyor. Bu protokol sayesinde kullanıcıların veri trafiğinin takip edilmesi engelleniyor.

HTTPS Everywhere ile https protokolüne sahip olmayan siteler bu protokol üzerine otomatik olarak geçiriliyor. Bu sayede hesap hırsızlıkları, kişisel bilgi hırsızlıkları gibi durumlar engellenebiliyor. Ayrıca bilgilerinizin istemediğiniz kaynaklar tarafından takip edilip kayıt altına alınmasını da engelleyebiliyorsunuz.

HTTPS Everywhere hem Google Chrome, hem Mozilla Firefox hem de Opera internet tarayıcıları üzerinde çalışabiliyor. Ana indirme bağlantımız üzerinden Chrome versiyonunu, alternatif bağlantılar üzerinden Firefox ve Opera versiyonlarını indirebilirsiniz.

YORUMLAR