MultiBootUSB 8.8.0 (windows)

MultiBootUSB

MultiBootUSB
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

MultiBootUSB programını kullanarak flash disklerinize Linux dağıtımlarını kurabilir ve anında çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayarlarımızda zaman zaman alternatif işletim sistemleri kullanmak isteyebiliyoruz fakat bunu gerçekleştirmemiz durumunda maalesef sabit diskimizi bölmemiz gerekiyor veya yeni bir sabit disk alma ihtiyacı doğuyor. Ancak bilhassa denemek ya da meraktan dolayı bakmak istediğimiz işletim sistemleri için bu kadar efora ve masrafa girmek anlamsız olabiliyor. Dolayısıyla daha kolay bir şekilde direkt olarak işletim sistemlerini açmak için bazı araçlar üreticiler tarafından hazırlanıyor.

MultiBootUSB programı, elinizde bulunan flash disklere kolay yoldan neredeyse bütün Linux dağıtımlarını kurabilmenize olanak tanıyor ve böylece sabit diskiniz üzerinde herhangi bir işlem yapmadan, bilgisayarınızı açarken flash diskten Linux işletim sistemini başlatabiliyorsunuz.

Programın en büyük avantajı, sistem dosyalarınız ya da ana işletim sisteminiz üzerinde herhangi bir işlem gerçekleştirilmesinin önüne geçmesi ve yanınızda taşınabilmesi. Böylece gittiğiniz her yerde işletim sisteminizi cebinizde taşıyabilir, istediğiniz bilgisayarlarda çalıştırabilirsiniz.

Uygulamanın çok kolay kullanılır bir arayüzü var ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ancak flash diskte Linux işletim sistemi kurulumu yapabilmek için elinizde o dağıtımın ISO dosyasının olması gerekiyor.

Eğer geçici olarak Linux kullanmanız gerekiyorsa veya sadece meraktan Linux dağıtımlarına göz atmak istiyorsanız işinizi görebilecek programlardan birisi olduğunu söyleyebilirim.

YORUMLAR