OS Memory Usage 1.0.5145.24706 (windows)

OS Memory Usage

OS Memory Usage
ÜCRETSİZ
İndir 0.06 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bilgisayarınızın RAM yani belleği üzerindeki performans sorunlarını analiz etmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program.

Bilgisayarımızda yer alan performans sorunlarının ve yavaşlıkların genellikle bellek ya da diğer adıyla hafızadan kaynaklandığı bir gerçek. Yer alan diğer donanımlar ne kadar hızlı olurlarsa olsunlar, maalesef yetersiz olan RAM neticesinde sistem sıkışmaları yaşanabiliyor ve diğer donanım öğelerinin yeterli veri akışı sağlayamaması nedeniyle sistem yavaşlıyor.

Bu sorunlara genellikle direkt olarak az hafıza takılmış olması neden olabiliyor fakat büyük hafıza sahibi bilgisayarlarda ise bu hafızanın verimli yönetilmemesi ve yüklü olan programlar nedeniyle sorunlar ortaya çıkıyor. Eğer bilgisayarınızın ram miktarının yeterli olduğuna inanıyorsanız ancak yine de bellek kaynaklı sorunlar yaşadığınızı düşünüyorsanız OS Memory Usage kesinlikle işinizi görecektir.

Programı kullanarak direkt olarak bir grafik üzerinde hangi uygulamaların ne kadar ram kullandığını görebilir, böylece gereksiz yere sistemi yavaşlatan programlardan kurtulabilirsiniz. Fiziksel bellek üzerindeki bu yükü tespit etmek Windows'un kendi yöneticisi ile biraz zor olabiliyor ve ayrıca her bir işlemci döngüsündeki hafıza kullanımı değişikliklerini de tespit edebilmeniz nedeniyle programcıların da işine yarayacaktır.

Eğer hem kendi bilgisayarınızın performansına dair sorularınız varsa, hem de hazırladığınız program ve uygulamaların ne kadar bellek tükettiğini görmek istiyorsanız ücretsiz ve kolay kullanımlı olan programı denemeyi unutmayın.

YORUMLAR