TBMM

TBMM
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

TBMM, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin resmi Windows 8 uygulamasıdır.

TBMM, Türkiye Büyük Millet Meclisi Bilgi İşlem Başkanlığı ve Microsoft Türkiye iş birliği geliştirilmiş resmi bir uygulamadır. Windows 8.1’li tablet ve masaüstü bilgisayarlarla uyumlu olan uygulama üzerinden TBMM gündemine, basın toplantılarına, meclisten haberlere ulaşabilir, TBMM’de yaşananları anlık olarak takip edebilirsiniz.

TBMM tarihçesi, yeri, yapısı hakkında da bilgiler sunan uygulama yeni nesil cihazlarla uyumlu modern, sade ve hızlı arayüz ile geliyor. Yasama faaliyetleri, Haberler, Denetim olmak üzere 3 bölümden oluşan uygulamada hızlı erişim bölümü de bulunuyor. Hızlı erişim menüsünden TBMM’de konuşulanlara hızlıca ulaşabiliyor, Meclis TV’yi açarak TBMM canlı yayınını izleyebiliyor, TBMM hakkında detaylı bilgilere erişebiliyorsunuz. Sosyal medya bölümü ise TBMM’nin çeşitli mecralardaki resmi hesaplarını gösteriyor.

TBMM’nin resmi uygulaması ile milletvekillerinin biyografilerine de ulaşabiliyorsunuz. Tüm milletvekilleri alfabetik sırayla listeleniyor, dilerseniz arama yaparak ta hakkında bilgi almak istediğiniz milletvekiline daha kolay ulaşabiliyorsunuz. (Milletvekillerinin bulunduğu menüye erişmek için farenizin sağ tuşuna tıklayarak üst menüyü görüntülemeniz gerekiyor.)

TBMM uygulaması siyasetle yakından ilgilenen herkesin cihazında kesinlikle olması gereken bir uygulama.

YORUMLAR