Unreal Engine 4.15 (windows)

Unreal Engine

Unreal Engine
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Unreal Engine 4, video oyunları geliştirmek için kullanılan oyun motorlarından bir tanesidir. Mobil oyundan VR platformlarına kadar her yerde kullanılabilir.

Unreal Engine 4 bir oyun motorudur. 

Epic Games tarafından geliştirilen Unrael Engine, bugüne kadar onlarca başarılı oyunun karşımıza çıkmasına ön ayak oldu. İçerisinde bir oyun için neredeyse her şeyi barındıran bu motor, bu sayede hem popülerliğini arttırdı hem de kullanım alanını geliştirdi. Street Fighter 5'ten tutun Gears of War 4'e kadar büyük bütçeli yapımlarda da kullanılan Unreal Engine, 1999'dan bu yana onlarca oyunun yapılmasına ön ayak oldu.

Önce ücretli olarak çıkarılan Unreal Engine 4, ardından 2014 yılında öğrencilere ve üniversitelere ücretsiz yapılmıştı. Bunun ardından oyun motoruna olan desteğin arttığını gören geliştirici ekip, 2015 yılında beklenmedik bir karar alarak, oyun motorunu tamamen ücretsiz hale getirmişti. 

Şu an için temel özellikleri ücretsiz olarak kullanılabilen ve bu özellikler aracılığıyla kendinize onlarca oyun yapabileceğiniz Unreal Engine 4, sizin için bambaşka kapıları aralayabilir. Oyun motorunu indirmekle birlikte indirdiğiniz yerdeki forumları ve yazıları da takip ederek, oyun yapımcılığı hakkında temel bilgileri edinebilirsiniz.