Instagram'a Direkt Mesaj Özelliği Getirildi

Instagram'a Direkt Mesaj Özelliği Getirildi

Facebook, uzun bir süredir popüler fotoğraf paylaşım servislerinden biri olan SnapChat'i satın almaya çalışıyordu. Fakat SnapChat'in Facebook'a bağlanma veya satılması gibi bir durum söz konusu olmayınca Facebook, 2011 yılında satın aldığı ve dünya üzerinde 150 milyon kişinin kullandığı en popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram'a direkt mesaj özelliğini getirdi.

SnapChat'in peşinde koşan Facebook, yaptığı teklifin değerini 3 milyar dolara kadar çıkarmıştı fakat SnapChat'in teklifi kabul etmemesi üzerine Facebook kendi servisine direkt mesajlaşma özelliğini ekleyerek, kendini 3 milyar dolar ödemekten kurtardı diyebiliriz.

Android ve iOS versiyonları için güncellemesi yayınlanan ve kullanımı aktif olan Instagram Direct özelliği, Windows Phone sürümünde henüz beta aşamasında. Instagram kullanıcıları dün yayınlanan güncellemeyi gerçekleştirerek Instagram üzerinden direkt mesaj gönderebilecekler.

Peki ''Instagram Direct'' ne işe yarıyor veya yarayacak derseniz, bildiğiniz üzere Instagram üzerinde paylaşım yaptığınız fotoğraf ve videoları tüm arkadaşlarınızın yayın akışında çıkarak görmelerini sağlıyordu. Direct özelliği ile birlikte istediğiniz kişi veya gruplara özel mesaj olarak fotoğraf ve videolar göndererek, gönderdiğiniz içeriği sadece istediğiniz kişilerin görüntüleyebilmesini sağlayabilirsiniz.

Özel resim ve video paylaşamında daha çok kullanılabilecek olan Instagram Direct, pek çok kullanıcının bir süredir istediği ve merakla beklediği bir özellikti.

Eğer Instagram uygulamasını Android, iOS veya Windows Phone cihazlarınız üzerinden kullanıyorsanız, güncellemek için veya kullanmıyorsanız ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Instagram Direct için yayınlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

YORUMLAR