Cryptocat

Cryptocat

kullanıcı

Cryptocat mesajlaşmalarınızı güvence altına almak için kullanabileceğiniz bir güvenlik eklentisidir

Cryptocat eğer arkadaşlarınızla kişisel bilgilerinizin çalınmasından kaygı duymadan güvenli bir şekilde yazışmak isterseniz faydalanabileceğiniz tarayıcı eklentisi şeklinde tasarlanmış bir güvenlik aracı.

Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera ve Safari internet tarayıcıları için geliştirilmiş bir eklenti olan Cryptocat temel olarak hackerların veya bilgilerinizi takip eden kurumların verilerinize izinsiz erişim yapmalarını engelleyen bir sistem içeriyor. Cryptocat ile yaptığınız yazışmalar şifreleme yöntemiyle gizleniyor ve dışarıdan bu verilere erişilmeye çalışıldığında şifrelenmiş verilerin içindeki bilgilere ulaşmak imkansız hale geliyor.

Cryptocat'ın çalışma mantığında verileriniz bilgisayarınızdan çıkmadan önce şifreleniyor. Bu sayede Cryptocat sunucularında bile şifrelenmiş olan verilerinizin içindeki bilgilere ulaşılamıyor. Bu şifre ancak hedef noktaya ulaştığında çözülebiliyor ve mesajlar görünür hale geliyor.

Cryptocat güvenli dosya paylaşma özelliğine de sahip. Eklenti ile doysa ve fotoğraf gönderip alırken şifreleme imkanından faydalanabiliyorsunuz. Cryptocat grup sohbeti yapmanıza da izin veriyor.

Sayfamızdaki ana indirme bağlantısı üzerinden Cryptocat'ın Google Chrome versiyonunu, alternatif bağlantılar üzerinden Firefox, Opera ve Safari versiyonlarını indirebilirsiniz.