Google Calendar

Google Calendar

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,386
  • DOSYA BOYUTU 0.13 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Google Chrome tarayıcınızda kullanabileceğiniz Google Calendar eklentisidir.

Google Calendar, Google Chrome tarayıcılarınızda kullanabileceğiniz resmi eklentisidir. Google Calendar yani Türkçe adıyla Google Takvim, Google tarafından geliştirilmiş ve 2006'dan beri kullanımda olan bir takvim uygulaması.

Google Calendar kullanmak için tek gereklilik bir adet Google hesabınızın olması. Calendar, yalnızca bir web servisi olmaktan da biliyorsunuz ki çıktı ve mobil cihazlarımıza da geldi. Daha çok yeni iOS cihazlar için de mobil uygulaması geliştirildi.

Belki de dünyada en çok kullanıcı tarafından kullanılan takvim uygulaması olan Google Calendar çok fazla kullanışlı özellik sunuyor. Bu özelliklere kısa yoldan erişmek istiyorsanız ve Chrome kullanıyorsanız eklentisini edinebilirsiniz.

Google Calendar eklentisi sayesinde bulunduğunuz sayfadan ayrılmak zorunda olmadan yaklaşan etkinlikleri görebiliyorsunuz. Hatta eğer isterseniz etkinlik sayfalarından direk olarak eklentiyi kullanarak takviminize o tarihe işaret koyabiliyorsunuz.

Eklentiyi kullanmak için kurduktan sonra tek yapmanız gereken "Authorize Google Calendar" butonuna tıklamak. Ardından küçük butona tıkladığınızda yaklaşan etkinliklerinizi kolayca görebiliyorsunuz.Yine eklentiyi açarak turuncu artı işaretine tıklayabiliyor ve çok hızlı bir şekilde etkinlik girebiliyorsunuz.

Eğer siz de Google Calendar'ı sık kullanıyorsanız, Chrome eklentisini kurmanızı tavsiye ederim.