Save Text to Google Drive

Save Text to Google Drive

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 212
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Owlsee

Web sitelerini gezerken, sitelerde bulunan metinleri otomatik olarak Google Drive'a metin belgesi olarak kaydedebileceğiniz uzantı.

Save Text to Google Drive, Google Chrome ve Chromium web tarayıcılarınızda kullanabileceğiniz işe yarar uzantılar arasında yer alıyor ve uzantıyı kullanarak ziyaret ettiğiniz web sitelerindeki yazıları kolayca bir kenara kaydedebiliyorsunuz. Hem ücretsiz olması hem de çok kolay kullanılır bir yapıya sahip olması sayesinde kesinlikle göz atmanız gereken eklentilerden birisi olduğuna inanıyorum.

Eklentiyi kullanırken kaydetmek istediğiniz yazının bulunduğu sayfada tek yapmanız gereken eklentinin ikonuna tıklamak ve daha sonra yazının Google Drive hesabınızda bir metin belgesi olarak yaratılmasını sağlamak. Bu işlemi yaparken sadece ana metin alındığı için daha sonra düzenleme işlemleri ile uğraşmanıza da gerek kalmıyor.

Metin dosyası kaydedilirken uzantının ayarlarını kullanarak hangi klasöre kaydedileceğini de kolayca belirleyebiliyorsunuz. Dolayısıyla devamlı olarak ana dizine kayıt yapmak yerine web sitelerinden aldığınız notlar için ek dizinler yaratabilir, tüm metinleri o dizine kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir performans sıkıntısı bulunmayan ve hem web siteleri hem de Google Drive ile uyumlu bir şekilde çalışabilen uzantı, böylece araştırma yapanlar, iş adamları, öğrenciler ve sık sık alıntı metinlere işi düşenler tarafından kesinlikle denenmesi gerekenler arasında.