Ubiquity

Ubiquity

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 5,956
  • DOSYA BOYUTU 0.72 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Aza Raskin

Bu küçük Firefox eklentisi ile artık internet tarayıcınız üzerinden birçok işlemi sadece komutlar ile yapabileceksiniz. Hava durumuna bakabilecek, Google Maps'ten yer bulabilecek, Google Translate ile çeviri yapabilecek ve istediğiniz herşeyi

Firefox internet tarayıcısı için Mozilla tarafından geliştirilen bu eklenti ile tarayıcınızdaki birçok işlemi bir yönetim satırından DOS mantığı ile yapabilirsiniz. İnternette bulduğunuz birşeyi, bir yazıyı yada Google Maps üzerindeki bir haritayı bu küçük eklenti sayesinde kolaylıkla gönderebilirsiniz. Tek yapmanız gereken belirli kısayol tuşlarını girip eklentiyi aktif hale getirmek ve sonra komutları girmek. İngilizce olan bu komutlar ile açık olan eposta hesabınızdaki kişilere erişebilir ve oradan istediğiniz kişiye anında bir eposta göndermeye hazır olabilirsiniz. CTRL + BOŞLUK tuşları ile aktif hale gelen eklenti ile birçok işlemi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Google Translate desteğini de arkasına alan Ubiquity sayesinde dilini bilmediğiniz bir yazının istediğiniz bölümünü farenizle seçip ardından eklentiyi kısayol tuşları ile aktif hale getirip sonra da "translate to english" veya istediğiniz herhangi bir başka dile çevirebilirsiniz. 

Önemli! Google Translate'in Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Bu sebeple "translate to turkish" komutu işe yaramayacaktır. Google Translate'in Türkçe dil desteğinin bulunmamasının sebebi ise Türkçe'nin sondan eklemeli bir dil olmasıdır. Bu yüzden mantıklı çevirimler olmayacaktır.

Sadece Google değil birçok arama motoru ile uyumlu olan Ubiquity ile birçok işlemi çok kolay bir şekilde yapabileceksiniz. CTRL + BOŞLUK ile aktif hale getirdiğiniz eklentinin tüm komutlarını öğrenmek için "Command-List" yazıp "ENTER"a basın.