Valorant Benzeri Oyunlar

Valorant benzeri oyunlar oynamak isteyen kişiler için birbirinden başarılı yapımların yer aldığı bir liste hazırladık. Hazırladığımız listede Riot Games'in popüler video oyununu seven oyuncuların beğenebileceği oyunlar yer alıyor.

Valorant Benzeri Oyunlar

Valorant benzeri oyunlar oynamak isteyen kişiler için birbirinden başarılı yapımların yer aldığı bir liste hazırladık. Hazırladığımız listede Riot Games'in popüler video oyununu seven oyuncuların beğenebileceği oyunlar yer alıyor.

Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan Valorant, 2020 yılında piyasaya sürüldü. Tüm dünyada kısa sürede çok popüler hâle gelen FPS oyununda iki takımın mücadelesine tanık oluyorsunuz.

Valorant'ta çok sayıda karakterin yer alması ve her karakterin kendine has yeteneklere sahip olması, oyunu çok daha keyifli hâle getiriyor. Herhangi bir sebepten ötürü popüler FPS oyununu oynamaya devam etmek istemeyebilirsiniz. Peki, Valorant gibi oyunlar neler?

Valorant Benzeri Oyunlar Listesi

 • Quake Champions
 • Zula
 • Paladins
 • Overwatch 2
 • PlanetSide 2
 • Splitgate
 • Apex Legends
 • Team Fortress 2
 • Rainbow Six Siege
 • Call of Duty: Modern Warfare 2
 • Counter-Strike 2

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar - 2023 (Güncel)
OYUN

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar - 2023 (Güncel)

Düşük sistem gereksinimli oyunlar, güçlü donanım bileşenleri gerektirmediğinden dolayı eski donanıma sahip bilgisayarlarda rahatlıkla oynanabiliyor.

Valorant tarzı oyunlar listesinde bulunan yapımların detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Quake Champions

Valorant benzeri oyunlar listesinin ilk sırasında Quake Champions bulunuyor. Yayıncılığını Bethesda Softworks'ün üstlendiği Quake Champions, çevrim içi tabanlı FPS oyunudur. Hızlı oyun yapısıyla öne çıkan yapımda çok sayıda karakter bulunuyor. id Software tarafından geliştirilen oyun 2022 yılında çıktı.

Zula

MadByte Games tarafından geliştirilen Zula, 2015 yılının şubat ayında çıktı. Oynaması ücretsiz olarak sunulan yapımda çok başarılı bir şekilde tasarlanmış olan pek çok harita bulunuyor. Haritaların yanı sıra çeşitli karakterler ve silahlara sahip olan oyunda iki takım mücadele ediyor.

Yıllardır popülerliğini devam ettirerek büyük bir başarının altına imza eten oyunun Windows sürümünün yanı sıra Android ve iOS sürümleri de bulunuyor.

Zula Sistem Gereksinimleri Neler? Zula Kaç GB?
OYUN

Zula Sistem Gereksinimleri Neler? Zula Kaç GB?

Zula sistem gereksinimleri, çevrim içi tabanlı popüler video oyunu Zula'yı oynamak isteyen kişiler tarafından merak ediliyor.

Paladins

Unreal Engine 3 ile geliştirilen Paladins, en iyi ücretsiz FPS oyunları arasında yer alıyor. MOBA ile FPS türlerini birleştiren oyunda Willo, Buck, Kinessa, Inara, Cassie ve Raum dahil olmak üzere çok sayıda şampiyon mevcut ve her şampiyon kendine has yeteneklere sahip.

Kaliteli grafikleri ile dikkat çeken oyun, oynanış sistemi konusunda da oldukça başarılı durumda. Yayıncılığını Hi-Rez Studios'un üstlendiği oyunda Türkçe arayüz desteği bulunuyor. Popüler yapımda Team Deathmatch ve Siege gibi oyun modları da yer alıyor.

Overwatch 2

Valorant benzeri oyunlar listesinde Overwatch 2 de bulunuyor. Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayımlanan Overwatch 2, 2022 yılının ekim ayında çıktı. Xbox Series X / S, PlayStation 5, Nintendo Switch ve PC sürümlerine sahip olan Overwatch 2, tıpkı ilk oyundaki gibi başarılı bir oynanış mekaniğine sahip.

Beşer kişilik iki takımın mücadele ettiği oyunda Ashe, Bastion, Brigitte, Cassidy, Junker Queen, Widowmaker ve Wrecking Ball dahil olmak üzere pek çok karakter yer alıyor. Her karakterin farklı özelliklere sahip olması, oyunun daha eğlenceli hâle gelmesine yardımcı oluyor.

Overwatch 2 İncelemesi: Gerçekten Ne Gerek Vardı?
OYUN

Overwatch 2 İncelemesi: Gerçekten Ne Gerek Vardı?

2016 yılında Blizzard tarafından yayınlanan Overwatch pek çok kişi tarafından oynandı ve beğenildi. Yıllar sonra gelen ilk yeni IP olan Overwatch’ın yıllar içerisinde kendine has bir kitlesi oluştu.

PlanetSide 2

Valorant gibi oyunlar listesinde PlanetSide 2 de bulunuyor. Yayıncılığını Daybreak Game Company'nin üstlendiği PlanetSide 2, çevrim içi devasa çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Popüler yapımda Engineer, Medic, Max, Infiltrator, Light Assault ve Heavy Assault olmak üzere 6 farklı sınıf bulunuyor.

MMOFPS türündeki PlanetSide 2'deki Başarılı bir şekilde tasarlanmış haritaların yer aldığı oyunda çeşitli araçlar da kullanılabiliyor. Oynaması ücretsiz olarak sunulan oyun, savaş atmosferini başarılı şekilde yansıtıyor.

Splitgate

Valorant benzeri oyunlar arasında Splitgate de yer alıyor. 1047 Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan Splitgate, 2019 yılının mayıs ayında çıktı. Oynaması ücretsiz olan sunulan yapım, hızlı bir tempoya sahip olması ile dikkat çekiyor. Portal mekaniğiyle ön plana çıkan oyunda Türkçe arayüz ve alt yazı desteği bulunuyor.

Birçok oyun moduna sahip olan ve bu sayede daha eğlenceli hâle gelen yapımda çeşitli silahlar yer alıyor. Grafik ve oynanış konularında oldukça başarılı olan Splitgate'i indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Apex Legends

Valorant alternatifi oyunlar arasında bulunan Apex Legends, 2020 yılının kasım ayında oynaması ücretsiz olarak sunuldu. Yayıncılığını Electronic Arts'ın üstlendiği battle royale oyunu, sahip olduğu kaliteli grafik ve başarılı oynanış mekaniğiyle ön plana çıkıyor.

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen oyunda çok sayıda karakter bulunuyor ve her karakter kendine has yeteneklere sahip. Popüler oyun, bu yönüyle Valorant'a benziyor. Apex Legends'ın PC ve konsolların yanı sıra mobil sürümü de bulunuyor.

Team Fortress 2

Valorant benzeri oyunlar listesinde Team Fortress 2 de yer alıyor. Valve tarafından geliştirilen ve yayımlanan Team Fortress 2, 2007 yılında çıkmasına rağmen günümüzde çoğu oyuncu tarafından oynanmaya devam ediliyor. İki takımın mücadelesine tanık olduğumuz oyunda birçok karakter mevcut.

Başarılı FPS oyununda karakterlerin yanı sıra çeşitli haritalar, oyun modları da yer alıyor. Bunlar, başarılı oynanış sistemine sahip olan oyunda uzun süre boyunca keyifli zaman geçirilmesine yardımcı oluyor.

Rainbow Six Siege

İki farklı takımın mücadele ettiği Tom Clancy's Rainbow Six Siege isimli yapımda Ash, Thatcher, Montagne, Tachanka, Thermite, Blackbeard, Caveira, Maverick ve Zofia dahil olmak üzere çok sayıda operatör mevcut.

En İyi Sniper Oyunları - 2023
OYUN

En İyi Sniper Oyunları - 2023

Dünya genelinde çok popüler olan sniper oyunları, keskin nişancı tüfeği kullanılarak ilerlenmesine imkân tanıyan yapımlardır.

Çeşitli modlara ve haritalara sahip olan oyunda yer alan operatörlerin farklı silahları ve yetenekleri bulunuyor. Valorant gibi oyunlar arasında bulunan Rainbow Six Siege'te strateji büyük bir öneme sahip.

Counter-Strike 2

Valorant tarzı oyunlar listesinin son sırasında konumlanan Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) oyununa ücretsiz güncelleme olarak gelen Counter-Strike 2 (CS 2), kaliteli grafikleri ve yenilikleriyle dikkat çekiyor. Çeşitli haritaların ve modların yer aldığı oyun, uzun süre boyunca keyifli zaman geçirilmesine imkân tanıyor.

Counter-Strike 2 (CS 2) Sistem Gereksinimleri
OYUN

Counter-Strike 2 (CS 2) Sistem Gereksinimleri

Counter-Strike 2 (CS 2) sistem gereksinimleri, Valve şirketinin yenilenen FPS oyununu oynamak isteyen oyuncular için büyük bir öneme sahip çünkü PC, oyunun gereksinimleri karşılamıyorsa kasma sorunu yaşanır.

Bu yazıda Valorant benzeri oyunlar listesi hazırladık. Peki, sizce en başarılı oyun hangisi? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Counter-Strike 2

Counter-Strike 2

Counter-Strike 2 nihayet çıkışını yaptı. Siz de hemen CS2 indirin ve yılların eskitemediği bu FPS oyununda kendinizi kanıtlayın.

ÜCRETSİZ
Zula

Zula

Zula, Türk oyun geliştiricileri tarafından yapılan ve yayınlanan ücretsiz olarak oynayabileceğiniz kaliteli bir online FPS oyunudur.

ÜCRETSİZ
Call of Duty: Modern Warfare II

Call of Duty: Modern Warfare II

Call of Duty: Modern Warfare II ile serinin en geniş içeriklerini deneyimleyeceksiniz.

Overwatch 2

Overwatch 2

Steam'de çıkış yapacak olan Overwatch 2, optimist gelecekte geçen bir takım tabanlı nişancı oyunudur.

ÜCRETSİZ
Team Fortress 2

Team Fortress 2

Team Fortress 2, Half Life'ın yapımcısı Valve tarafından geliştirilen MMOFPS oyunudur.

ÜCRETSİZ
Quake Champions

Quake Champions

Quake Champions çok oyunculu olarak oynanan bir FPS oyunudur

Paladins

Paladins

Paladins bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz ücretsiz bir online FPS oyunudur

ÜCRETSİZ
Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege yüksek kaliteli grafikleri taktiksel bir oynanışla birleştiren bir FPS oyunudur

Apex Legends

Apex Legends

Apex Legends, Battle Royale yani hayatta kalma temasıyla milyonları peşinden sürüklemeye devam ediyor.

ÜCRETSİZ
Splitgate

Splitgate

Hızlı ve tempolu bir oynanışa sahip olan Splitgate olumlu yorumlar almaya devam ediyor.

ÜCRETSİZ
PlanetSide 2

PlanetSide 2

PlanetSide 2, DayBreak Games tarafından geliştirilen ve Steam üzerinden oynanabilen MMOFPS oyunudur.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR