Hangouts (web)
Hangouts
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe , İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    412

  • Üretici

    Google

Hangouts web servisi sayesinde dostlarınızla PC'nizde internet tarayıcınız üzerinden sohbete başlayabiliyorsunuz.

Hangouts, Google tarafından sunulan bir iletişim servisi olarak uzun süredir kullanıcılar tarafından kullanılabiliyordu ancak geçmişte bir web sürümünün olmaması, bilgisayardan arkadaşlarıyla sohbet etmek isteyenleri zora sokuyordu. Gmail'in içerisinden kullanılabilse de bunun Hangouts'un kendi web servisi sayfası üzerinden kullanımla karşılaştırıldığında çok daha zor olduğunu unutmamak gerekiyor.

Hangouts için yayınlanan yeni web servisi sayesinde kullanıcılar artık dostlarıyla sohbet etmek istediklerinde direkt olarak bilgisayarlarından çok sayıda sohbet penceresini aynı anda yönetebiliyor, kameralı görüşme yahut sadece sesli görüşme gibi olanaklardan da faydalanabiliyorlar.

Uygulamanın arayüzünün çok sade ve anlaşılır bir şekilde hazırlanmış olmasına karşın biraz daha makyaja ve daha kolay bir kullanıma ihtiyaç duyduğunu söylemek de mümkün. Zira uygulamadaki sohbet pencerelerinin biraz küçük olması nedeniyle bazı kullanıcılar yer sıkıntısı yaşadıklarını hissedebilirler fakat pek çok pencereyi bir arada tutabilmek için böyle bir ödün vermiş olması da mümkün.

Yeni bir sohbete başlamak için kullanabileceğiniz tüm butonlar da ekranın ortasında oldukça büyük bir şekilde bulundukları için hangi seçeneği kullanacağınızı belirledikten sonra tek yapmanız gereken Google kontak listenizde yer alan kişiler arasında aratma yaparak mesaj penceresini açmak. Tabii ki en son sohbetleriniz de uygulama penceresinde yer aldığı için direkt olarak kaldığınız yerden devam etme şansınız da mevcut.

Eğer Hangouts servisini internet üzerinden kolayca kullanmak istiyorsanız kesinlikle denemeden geçmemeniz gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR