Pacman 1.0 (web)

Pacman

1.0
Pacman
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    4,650

  • Üretici

    Ingo Oppermann

80'lerin çıktığı ilk günden itibaren popüler olmuş, geçen 32 yıla rağmen halen oynanabilirliği koruyan efsane atari oyununun HTML5 destekli web tarayıcıları için hazırlanmış özel versiyonu.

Pac-Man'in 30. yaş gününde Google Doodle olarak yayınlanan oyunun, indirilebilir versiyonudur. Github sitesinden indirilebilir zip versiyonu ile tarayınız üzerinden oyunu oynamaya devam edebilirsiniz. HTML 5 destekli olarak tüm modern web tarayıcılarınızda oyunu oynayabilirsiniz. Firefox, Chrome, Safari ve IE9+ web tarayıcılarını destekler.

Pac-man aslında ağzını kocaman açabilen ve tek gözü olan sarı bir diskten ibaret. Sarı diski labirent tarzında hazırlanmış tek boyutlu haritalarda yön tuşları ile hareket ettiriyoruz. Yolumuzun üzerindeki diskleri toplayarak, peşimizde dolaşarak bizi yemeye çalışan hayaletlerden kaçarak bir sonraki seviyeye geçmeye çalışıyoruz. Ayrıca harita üzerindeki büyük diskleri toplayarak peşimizde dolaşan hayaletleri mavi renge dönüştürerek bu sefer biz onların peşine düşüyoruz ve yem olarak kullanabiliyoruz. Harita üzerinde beliren meyveleri de toplayarak bonus puanlar kazanabiliyoruz.

YORUMLAR