Project Naptha (windows)

Project Naptha

Project Naptha
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Project Naptha oldukça kullanışlı ve yaratıcı bir Chrome eklentisidir

Project Naptha eğer Google Chrome üzerinde görüntülediğiniz resimlerden yazı almak istiyorsanız kullanabileceğiniz oldukça kullanışlı bir Chrome eklentisidir.

Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir yazılım olan Project Naptha PDF dökümanlarında kullanılan OCR teknolojisine benzer bir yöntem kullanmakta. Yazılım Google Chrome üzerinde açtığınız resim dosyalarının içerisindeki metinleri algılayan oldukça gelişmiş bir algoritmaya sahip. Bu algoritma sayesinde fare imlecinizi üzerinde dolaştırdığınız resimlerin içinde gömülü olan metinler otomatik olarak algılanıyor ve bu metinler tıpkı bir metin dosyasında yer alan metinler gibi seçilip kopyalanabiliyor.

Project Naptha kolayca Google Chrome üzerine eklendikten sonra otomatik olarak aktifleşmekte ve herhangi bir ek ayar gerektirmemekte. Uygulama ile resimlerden metin kopyalamak için içerisinde metin yer alan görseli farklı bir pencerede açarak farenizi metinlerin üzerinde dolaştırmanız yeterli. Bu kullanışlı eklenti sayesinde iş veya okul hayatınızda üzerinde çalıştığınız projelerde zaman kazanabilir, resimlerdeki metinleri metin dosyalarına aktarmak için metinleri kendiniz yazma derdinden kurtulabilirsiniz.

Halen geliştirilmekte olan uygulama arkaplan ile metinler arasında renk farkının az olduğu durumlarda bazen çözüm sunamayabiliyor. Ama yine de yazılımla çoğu resimden görsel alabiliyorsunuz.

Eğer resimlerden metin alma için pratik bir yöntem arıyorsanız Project Naptha'yı tavsiye ediyoruz.

ARTILAR

Metinleri kopyalayıp yapıştırabilme

Oldukça pratik kullanım

EKSİLER

Arkaplan ve metin arasında renk farkının az olması durumda çözüm sunmayabiliyor