Music

Music

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 8,202
  • DOSYA BOYUTU 30.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft

Music, Windows 10 cihazlarla uyumlu modern ve sade arayüze sahip yepyeni müzik uygulaması.

Music, Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 10 kullanıcılarının indirip deneyebildiği müzik dinleme uygulaması. Tamamen yenilenmiş son derece modern ve sade tasarımlı arayüz sunan uygulama şu anda önizleme sürümünde olduğundan birtakım eksiklikler içermekte ancak ilerleyen güncellemelerle çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Windows 10’un final sürümünü indirmemize çok az bir zaman kala Windows 10’lu cihazlarla uyumlu yepyeni uygulamalar mağazadaki yerini alıyor. Microsoft Office uygulamasından sonra karşımıza çıkan Music (Müzik) uygulaması önizleme (preview) olarak indirilmeye sunuldu. Uygulama detaylarında Türkçe dil seçeneğine rastlamama rağmen İngilizce dilde karşıma gelen Music uygulamasının Windows 10 ile birlikte yüklü gelen Müzik uygulamasının yenilenmiş yüzü desem sanırım yanlış olmayacaktır. Hem arayüzün iyieştirildiği hem de birkaç yeni özelliğin eklendiği Music uygulamasını deneyebilmeniz için Windows 10’un en yeni yapı sürümü 10049’u indirmeniz gerekiyor.

Windows 10 bilgisayar ve tabletinizdeki mp3 dosyalarını, OneDrive hesabınızda depoladığınız müzikleri veya Xbox Music Pass üyeliğinizle satın aldığınız müzik dosyalarını açıp dinleyebileceğiniz Music uygulamasında müzik koleksiyonunuz içerisinden dilediğiniz parçayı bulmanızı kolaylaştıran filtreleme ve sınıflandırma özelliği mevcut.

Favori şarkıcılarınıza göre önerilen radyo istasyonlarını da dinleyebileceğiniz Music uygulamasında çalma listesi oluşturma şansına da sahipsiniz. İster cihazınızdaki isterseniz de OneDrive hesabınızdaki müzikleri sürükle bırak yöntemiyle uygulama içerisine aktarabiliyorsunuz. Oluşturulan çalma listelerinin Windows cihazlar, Xbox konsolu ve web (music.xbox.com) arasında senkronize edilmesi ve anında istenilen cihazdan erişelebiliyor olunması ise süper bir özellik olmuş.

Windows 10 için Music uygulamasında diğer bir göze çarpan özellik te Xbox Music Pass desteği. Xbox Music Pass hesabınız varsa müzik arşivinizin tamamına göz atabiliyor, ister çevrimiçi ister çevrimdışı dinlemenin keyfini sürebiliyor ve dilerseniz cihazınıza indirebiliyorsunuz. Tabii ki Xbox Music Pass aracılığıyla yeni şarkıcılar ve radyo istasyonlarını da keşfetmiş oluyorsunuz.

İlerleyen güncellemelerle Windows Store Beta’dan müzik satın alma ve müziklere göz atma, daha kolay gezinme için daha iyi geri butonu, iyileştirilmiş ayarlar menüsü, koyu tema seçeneği (bence şimdiki tema harika) ve daha pek çok yenilikle geleceği belirtilen Music uygulamasını Windows 10 cihazınızda ücretsiz indirip denemenizi öneririm.