En İyi / Popüler Bilgisayar Oyunları

Oynanacak en iyi bilgisayar oyunları neler? Trendleri takip etmenize yardımcı olmak için bu sorudan yola çıkarak diğer PC oyuncuları tarafından beğenilerek oynanan en popüler oyunlar listesi hazırladık.

En İyi / Popüler Bilgisayar Oyunları

Oynanacak en iyi bilgisayar oyunları neler? Trendleri takip etmenize yardımcı olmak için bu sorudan yola çıkarak diğer PC oyuncuları tarafından beğenilerek oynanan en popüler oyunlar listesi hazırladık. Siz de vakit geçirmek için tercih edilen bilgisayar oyunları oynamak istiyor ama hangi oyunu oynayacağınıza karar veremiyorsanız bu oyunları inceleyebilirsiniz.

Listede farklı farklı kategorilerden online ve offline oyunlar yer alıyor. Bu oyunlar tür bakımından oldukça çeşitlilik gösteriyor. Başka bir deyişle aksiyon oyunu arayışında olan da gözlerini strateji tabanlı oyunlara çevirmiş olan da bu listeden faydalanabilir. Farklı kategorilerde ve daha fazla içerik için oyun indir sayfamıza göz atabilirsiniz.

En İyi PC Oyunları - 2022

 • GTA 5
 • CS: GO
 • Zula
 • Mafia 2
 • Overwatch
 • LoL (League of Legends)
 • Battlefield 1
 • Path of Exile
 • SMITE
 • Warframe
 • Dota 2
 • Paladins
 • Fallout 4
 • Valorant
 • Red Dead Redemption 2
 • The Witcher 3
 • Half-Life Alyx
 • Euro Truck Simulator 2
 • Cyberpunk 2077
 • Doom Eternal
 • Football Manager 2022

Günümüz oyunları arasında oyuncu sayısı bakımından öne çıkan bilgisayar oyunları yukarıdakilerden oluşuyor. Peki, bu video oyunlarının oyuncu sayısını göz ardı edersek en iyi bilgisayar oyunları arasında yer almalarının başka bir nedeni olabilir mi?

Bu oyunların oynanmasının tek sebebi olarak en popüler oyunlar kategorisinde yer almalarını göstermek doğru olmaz. Bu video oyunlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceledikten sonra neden bu kadar çok oynandıkları hakkında fikir sahibi olacaksınız.

GTA 5

GTA 5, 2013 yılında piyasaya sürülen bir video oyunu. Aradan seneler geçti ama ilk günü gibi oynanmaya devam ediliyor. Üstelik ana görevleri ve yan görevleri yaparak oyunu tamamen bitirdikten sonra oyunculara oyunda zaman geçirebilecekleri çok fazla faaliyet hakkı da tanınmıyor.

Peki, nasıl oluyor da GTA 5 hâlâ bu kadar oynanıyor? Aslına bakacak olursanız hâlâ oynanan GTA 5 değil, GTA 5 oyuncuları için geliştirilen GTA Online.

Rockstar Games özellikle son birkaç yılda GTA Online'a büyük yenilikler getirdi. İlk çıktığı yıllarda GTA Online'da da yapacak çok fazla bir faaliyet yoktu. Soygunlar bile sonradan geldi. Şu an olduğu noktaya aşamalı bir şekilde gelerek oyuncuların beklentisini güzel bir şekilde karşılamayı başardı.

CS: GO

Counter-Strike söz konusu olduğunda 2012 yılına kadar akıllara muhtemelen Counter-Strike 1.6 geliyordu. CS: GO ile bu da değişti. Başlangıçta uygun bir fiyata satılan oyun, grafik ve oynanış üzerine yapılan iyileştirmelerle oyuncuların da ilgisini çekti.

Counter-Strike: Global Offensive, ilk çıktığı günden bu yana oyuncu akınına uğramaya devam ediyor. E-spor oyunları arasında yer alması ve CS: GO'nun 2018 yılında ücretsiz olması, bu akının başlıca nedenleri arasında yer alıyor.

Zula

Zula tamamen Türk yapımı bir online FPS oyunu. Ücretsiz olarak indirilip oynanan bu video oyununun en ilgi çekici kısmı ise haritaları ve karakterleri.

Zula sistem gereksinimleri yazısında değindiğimiz Zula karakterleri aslında ilk bakışta kurgu gibi görünüyor. Karakterleri daha yakından incelediğimizde ise sanki bu karakterlere bir yerlerden tanıyormuşuz gibi bir hisse kapılıyoruz.

Örneğin Şahin Kılıç karakteri Behzat Ç. karakteri ile benzetilirken Yunus Şanlı'nın ise stili ile tam olarak Mesut Komiser olduğu söyleniyor. Bütün bu ilginçlikler de oyuncuları video oyununun içine sürüklüyor.

Tabii ki haritalara ayrılan zamanı da unutmamak gerekiyor. Oyunda Çukur dizisi için hazırlanan harita bile mevcut. Hatta bazı oyuncuların Zula'yı sadece haritaları için oynadığı oluyor.

Mafia 2

Mafia 2, 2002 yılında piyasaya sürülen bir aksiyon oyunu. Üzerinden seneler geçmesine rağmen hâlâ pek çok oyuncunun gözdesi. Bunun en önemli sebebi ise geliştirici ekibinin dönemi mükemmel bir şekilde oyuna yansıtmış olmaları. Karakterlere yoğunluk verilmesi de Mafia 2'nin bugün bile en popüler oyunlar arasında yer almasını sağlıyor.

Overwatch

Blizzard tarafından geliştirilen Overwatch, en iyi bilgisayar oyunları arasındaki yerini senelerdir koruyabilen oyunlardan biri. Listede pek çok video oyunundan yeni olsa da çıkış tarihine göre eski bir oyun.

Her ne kadar bundan seneler önce çıkmış bilgisayar oyunlarından biri olsa da bugün oyuncular tarafından sevilerek oynanıyor. Oyunun ilgi çekici kısmı ise şüphesiz ki MOBA ve FPS'i bir arada görmemiz.

LoL (League of Legends)

League of Legends, strateji tabanlı bir video oyunu. Riot Games tarafından 2009'da piyasaya sürüldü. Pek çok video oyununu tahtından etmiş bir oyun olan LoL şu anda e-sporun olmazsa olmaz oyunu konumunda.

Oyuna zaman zaman eklenen eğlence modları, dereceli maçlar ve kostüm kazanma çabası, video oyununu en çok oynatan faktörler arasında yer alıyor.

Battlefield 1

Battlefield 1, piyasaya sürüldüğü günlerde özellikle Türkiye'de büyük bir hızla popülerlik kazandı. Elbette bunun ana nedeni, oyunda Osmanlı Devleti'ne yer verildiği için Türkçe dil desteğine sahip olması.

Path of Exile

Path of Exile, düzenli olarak güncellenen MMORPG arayanlar için biçilmiş kaftan. Oynanış bakımından değerlendirmek gerekirse oyuna bir kez başlandığında bırakmak hiç kolay olmuyor. Kapsamlı yetenek ağacı sayesinde oyuncuları saatlerce ekranın başında tutuyor.

SMITE

SMITE, League of Legends ve Dota gibi bir oyuna benzese de kamera açısı ile çoğu MOBA oyunundan ayrılıyor. Oyuncular SMITE'ta kendisini tanrılar arasındaki savaşlar arasında buluyor. Yunan, İskandinav vb. mitolojilerindeki tanrıların güçlerini kullanarak yapay zekaya ya da diğer oyunculara karşı mücadele verebiliyoruz.

Warframe

Warframe, TPS türünde oynanabilecek en iyi bilgisayar oyunları arasında yer alyor. Kendine özgü bir dünyası olan bu oyun, ücretsiz olarak indirilip oynanabiliyor. Eski bir oyun olmasına rağmen günümüzde hâlâ çok sayıda hayranı mevcut.

Bunun sebebi de tahmin edebileceğiniz üzere oyunun yerinde saymaması, düzenli olarak yayımlanan güncellemelerle sürekli gelişmesi.

Dota 2

Dota 2, League of Legends ya da Path of Exile gibi bağımlılık yapabilen bilgisayar oyunları arasında yer alıyor. En popüler oyunlardan biri olmaya devam eden Dota 2'de ortadan kaldırılan düşmanlardan kazanılan para ile çeşitli silahlar, büyülü zırhlar ve eşyalar alınabiliyor. Bu da onları daha güçlü hâle getiriyor.

Paladins

Paladins, nişan alma yeteneğinizi diğer oyuncularla karşılaştırabileceğiniz, MOBA ve FPS türlerini birleştiren ilginç bir yapısı olan oyun. Maçları kazanabilmeniz için takım oyunlarında iyi olmanız ve iyi bir strateji belirlemeniz gerekiyor.

Fallout 4

Fallout 4, 3 boyutlu açık dünya oyunu. Oyunda nükleer bir felaketten sonrası işleniyor. RPG oyunlarını oynamaktan hoşlananlar, Fallout 4'ü oynamaktan asla sıkılmıyor.

Valorant

Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan Valorant, kısa sürede dünya çapında çok popüler bir oyun hâline geldi. İki takımın mücadelesine tanık olduğumuz FPS oyununda çok sayıda karakter yer alıyor ve her karakterin kendine has özellikleri mevcut. Başarılı oynanış sistemine sahip olan yapımı ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2

Açık dünya türündeki Red Dead Redemtion 2, Arthur Morgan'ın hikâyesini konu alıyor. Rockstar Studios tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan yapım, Vahşi batı teması ile dikkat çekiyor. Atmosferi çok başarılı bir şekilde yansıtan oyunda ister görevleri yaparabilir isterseniz haritada amaçsızca gezebilirsiniz.

The Witcher 3

CD Project RED tarafından geliştirilen The Witcher 3: Wild Hunt, 18 Mayıs 2015 tarihinde piyasaya sürüldü. Yıllardır popülerliğini devam ettirmeyi başaran yapım, bu zamana kadar çeşitli ödüllere layık görüldü. Geralt'ın maceralarına tanık olduğumuz oyun TPS bakış açısına sahip.

Half-Life Alyx

2020 yılının mart ayında piyasaya sürülen Half-Life Alyx, Valve tarafından geliştirildi ve yayımlandı. Dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından oldukça beğenilen video oyunu, Half Life atmosferini çok başarılı bir şekilde yansıtıyor. Başarılı VR oyununda uzun süre boyunca keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2

Tüm dünyada yıllardır çok popüler olan Euro Truck Simulator 2 (ETS 2) tır simülasyonu oyunudur. SCS Software tarafından geliştirilen ve yayımlanan yapımda çok başarılı bir oynanış sistemi bulunuyor. Ayrıca ETS 2 hileleri de mevcut. Hile kodları ile bazı aktiviteleri anında gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Cyberpunk 2077

CD Project RED tarafından geliştirilen ve yayımlanan Cyberpunk 2077, açık dünya rol yapma oyunudur. Kaliteli grafikleri ile dikkat çeken oyun, V karakterinin hikâyesini konu alıyor. Oyun, piyasaya sürüldüğü dönemde çeşitli hatalar nedeniyle sık sık gündeme gelmişti. Yıllar içerisinde yayımlanan güncellemeler, çeşitli hataları ortadan kaldırmıştı.

Oyunu satın almak istiyorsanız, Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri yazımıza göz atabilir ve bilgisayarınızda yer alan donanım bileşenlerinin gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını öğrenebilirsiniz.

Doom Eternal

FPS oyunu denildiğinde akla ilk gelen yapımlardan bir tanesi olan Doom Eternal 20 Mart 2020 tarihinde satışa sunuldu. Bethesda Softworks tarafından yayımlanan oyun, sahip olduğu hızlı oynanış mekaniği ile dikkat çekiyor. Bu, oyunu çok keyifli hâle getiriyor. Oyunun ayrıca çok kaliteli grafikleri mevcut.

Football Manager 2022

Futbol menajerlik oyunları arasında oldukça popüler olan Football Manager 2022, Sports Interactive tarafından geliştirildi. Dünya çapında çok fazla sayıda kişi tarafından oynanan yapım, 2021 yılının kasım ayında piyasaya sürüldü. Çok gerçekçi bir yapıya sahip olan oyunda uzun süre boyunca keyifli zaman geçirebilirsiniz.

En iyi oyunlar listemizde yer verdiğimiz en popüler oyunlar bu kadardı. Listeden indirmek istediğiniz bir oyun varsa aşağıdan ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

GTA 5 (Grand Theft Auto 5)

GTA 5 (Grand Theft Auto 5)

Grand Theft Auto 5 (GTA 5) İndir: Dünya üzerinde en çok sevilen açık dünya tabanlı aksiyon ve macera oyunlarındandır.

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2, modları ile öne çıkan sağlam bir kamyon simülasyon oyunu ve online oynanabiliyor.

DENEME SÜRÜMÜ
Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)

Counter Strike Global Offensive İndir: Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), ücretsiz FPS oyunları arasında bir numaradadır.

ÜCRETSİZ
Valorant

Valorant

Valorant, Riot Games'in ücretsiz oynanabilen FPS oyunudur. Valorant tam sürüm indirip oynamak için hemen topluluğa katılın!

ÜCRETSİZ
Zula

Zula

Zula, Türk oyun geliştiricileri tarafından yapılan ve yayınlanan ücretsiz olarak oynayabileceğiniz kaliteli bir online FPS oyunudur.

ÜCRETSİZ
Mafia 2

Mafia 2

Mafia 2 türünün en başarılı oyunları arasında yer alan bir aksiyon oyunudur.

DENEME SÜRÜMÜ
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 PC İndir: PC için Red Dead Redemption 2 oyunu indirin, Red Dead Online dünyasına adım atın. Red Dead Redemption 2 PC Steam'de!

Battlefield 1

Battlefield 1

Battlefield 1ile 1'nci Dünya Savaşı'na dahil olacak, hayatta kalmaya çalışacaksınız.

League of Legends (LoL)

League of Legends (LoL)

League of Legends (LoL) internet üzerinden gerçek oyuncularla çevrimiçi olarak oynayabileceğiniz DotA benzeri gerçek zamanlı bir strateji oyunudur.

ÜCRETSİZ
Football Manager 2022

Football Manager 2022

Football Manager 2022, en popüler Türkçe futbol menajerlik oyunu.

Warframe

Warframe

Warframe hem silahlarınızı hem kılıçlarınızı konuşturabileceğiniz bir online aksiyon oyunudur

ÜCRETSİZ
Fallout 4

Fallout 4

Fallout 4, efsane RPG serisinin son tek kişilik oyunudur. Hemen Fallout 4 indirin ve yok olmuş dünyanın havasını içinize çekin.

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx

Half Life macerasına VR'da devam edin.

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt, RPG türünün en başarılı örnekleri arasında yer alan The Witcher serisinin son oyunu olarak çıkış yaptı.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 Steam'de! The Witcher 3 Wild Hunt'ın yaratıcılarından açık dünya aksiyon rpg oyunu Cyberpunk 2077 yüksek inceleme puanlarıyla da dikkat çekiyor.

Dota 2

Dota 2

Dota 2, piyasadaki MOBA oyunları arasında en üst sıralarda yer alıyor.

ÜCRETSİZ
SMITE

SMITE

SMITE, oyunculara ücretsiz bir şekilde sunulan MOBA oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

ÜCRETSİZ
DOOM Eternal

DOOM Eternal

DOOM Eternal (PC İndir): Ödüllü Doom oyununun devamı!

Paladins

Paladins

Paladins, bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz ücretsiz bir online FPS oyunudur

ÜCRETSİZ
Path of Exile

Path of Exile

Path of Exile, online olarak oynayabileceğiniz bir MMORPG oyunudur.

ÜCRETSİZ
Overwatch

Overwatch

Overwatch onlineo larka oynayabileceğiniz bir FPS oyunudur

YORUMLAR