En İyi / Popüler Bilgisayar Oyunları

Oynanacak en iyi bilgisayar oyunları neler? Trendleri takip etmenize yardımcı olmak için bu sorudan yola çıkarak diğer PC oyuncuları tarafından beğenilerek oynanan en popüler oyunlar listesi hazırladık.

En İyi / Popüler Bilgisayar Oyunları

Oynanacak en iyi bilgisayar oyunları neler? Trendleri takip etmenize yardımcı olmak için bu sorudan yola çıkarak diğer PC oyuncuları tarafından beğenilerek oynanan en popüler oyunlar listesi hazırladık. Siz de vakit geçirmek için tercih edilen bilgisayar oyunları oynamak istiyor ama hangi oyunu oynayacağınıza karar veremiyorsanız bu oyunları inceleyebilirsiniz.

Listede farklı farklı kategorilerden online ve offline oyunlar yer alıyor. Bu oyunlar tür bakımından oldukça çeşitlilik gösteriyor. Başka bir deyişle aksiyon oyunu arayışında olan da gözlerini strateji tabanlı oyunlara çevirmiş olan da bu listeden faydalanabilir. Farklı kategorilerde ve daha fazla içerik için oyun indir sayfamıza göz atabilirsiniz.

En İyi PC Oyunları - 2022

 • GTA 5
 • CS: GO
 • Zula
 • Mafia 2
 • Overwatch
 • LoL (League of Legends)
 • Battlefield 1
 • Path of Exile
 • SMITE
 • Warframe
 • Dota 2
 • Paladins
 • Fallout 4

Günümüz oyunları arasında oyuncu sayısı bakımından öne çıkan bilgisayar oyunları yukarıdakilerden oluşuyor. Peki, bu video oyunlarının oyuncu sayısını göz ardı edersek en iyi bilgisayar oyunları arasında yer almalarının başka bir nedeni olabilir mi?

Bu oyunların oynanmasının tek sebebi olarak en popüler oyunlar kategorisinde yer almalarını göstermek doğru olmaz. Bu video oyunlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceledikten sonra neden bu kadar çok oynandıkları hakkında fikir sahibi olacaksınız.

1. GTA 5

GTA 5, 2013 yılında piyasaya sürülen bir video oyunu. Aradan seneler geçti ama ilk günü gibi oynanmaya devam ediliyor. Üstelik ana görevleri ve yan görevleri yaparak oyunu tamamen bitirdikten sonra oyunculara oyunda zaman geçirebilecekleri çok fazla faaliyet hakkı da tanınmıyor.

Peki, nasıl oluyor da GTA 5 hâlâ bu kadar oynanıyor? Aslına bakacak olursanız hâlâ oynanan GTA 5 değil, GTA 5 oyuncuları için geliştirilen GTA Online.

Rockstar Games özellikle son birkaç yılda GTA Online'a büyük yenilikler getirdi. İlk çıktığı yıllarda GTA Online'da da yapacak çok fazla bir faaliyet yoktu. Soygunlar bile sonradan geldi. Şu an olduğu noktaya aşamalı bir şekilde gelerek oyuncuların beklentisini güzel bir şekilde karşılamayı başardı.

2. CS: GO

Counter-Strike söz konusu olduğunda 2012 yılına kadar akıllara muhtemelen Counter-Strike 1.6 geliyordu. CS: GO ile bu da değişti. Başlangıçta uygun bir fiyata satılan oyun, grafik ve oynanış üzerine yapılan iyileştirmelerle oyuncuların da ilgisini çekti.

Counter-Strike: Global Offensive, ilk çıktığı günden bu yana oyuncu akınına uğramaya devam ediyor. E-spor oyunları arasında yer alması ve CS: GO'nun 2018 yılında ücretsiz olması, bu akının başlıca nedenleri arasında yer alıyor.

3. Zula

Zula tamamen Türk yapımı bir online FPS oyunu. Ücretsiz olarak indirilip oynanan bu video oyununun en ilgi çekici kısmı ise haritaları ve karakterleri.

Zula sistem gereksinimleri yazısında değindiğimiz Zula karakterleri aslında ilk bakışta kurgu gibi görünüyor. Karakterleri daha yakından incelediğimizde ise sanki bu karakterlere bir yerlerden tanıyormuşuz gibi bir hisse kapılıyoruz.

Örneğin Şahin Kılıç karakteri Behzat Ç. karakteri ile benzetilirken Yunus Şanlı'nın ise stili ile tam olarak Mesut Komiser olduğu söyleniyor. Bütün bu ilginçlikler de oyuncuları video oyununun içine sürüklüyor.

Tabii ki haritalara ayrılan zamanı da unutmamak gerekiyor. Oyunda Çukur dizisi için hazırlanan harita bile mevcut. Hatta bazı oyuncuların Zula'yı sadece haritaları için oynadığı oluyor.

4. Mafia 2

Mafia 2, 2002 yılında piyasaya sürülen bir aksiyon oyunu. Üzerinden seneler geçmesine rağmen hâlâ pek çok oyuncunun gözdesi. Bunun en önemli sebebi ise geliştirici ekibinin dönemi mükemmel bir şekilde oyuna yansıtmış olmaları. Karakterlere yoğunluk verilmesi de Mafia 2'nin bugün bile en popüler oyunlar arasında yer almasını sağlıyor.

5. Overwatch

Blizzard tarafından geliştirilen Overwatch, en iyi bilgisayar oyunları arasındaki yerini senelerdir koruyabilen oyunlardan biri. Listede pek çok video oyunundan yeni olsa da çıkış tarihine göre eski bir oyun.

Her ne kadar bundan seneler önce çıkmış bilgisayar oyunlarından biri olsa da bugün oyuncular tarafından sevilerek oynanıyor. Oyunun ilgi çekici kısmı ise şüphesiz ki MOBA ve FPS'i bir arada görmemiz.

6. LoL (League of Legends)

League of Legends, strateji tabanlı bir video oyunu. Riot Games tarafından 2009'da piyasaya sürüldü. Pek çok video oyununu tahtından etmiş bir oyun olan LoL şu anda e-sporun olmazsa olmaz oyunu konumunda.

Oyuna zaman zaman eklenen eğlence modları, dereceli maçlar ve kostüm kazanma çabası, video oyununu en çok oynatan faktörler arasında yer alıyor.

7. Battlefield 1

Battlefield 1, piyasaya sürüldüğü günlerde özellikle Türkiye'de büyük bir hızla popülerlik kazandı. Elbette bunun ana nedeni, oyunda Osmanlı Devleti'ne yer verildiği için Türkçe dil desteğine sahip olması.

8. Path of Exile

Path of Exile, düzenli olarak güncellenen MMORPG arayanlar için biçilmiş kaftan. Oynanış bakımından değerlendirmek gerekirse oyuna bir kez başlandığında bırakmak hiç kolay olmuyor. Kapsamlı yetenek ağacı sayesinde oyuncuları saatlerce ekranın başında tutuyor.

9. SMITE

SMITE, League of Legends ve Dota gibi bir oyuna benzese de kamera açısı ile çoğu MOBA oyunundan ayrılıyor. Oyuncular SMITE'ta kendisini tanrılar arasındaki savaşlar arasında buluyor. Yunan, İskandinav vb. mitolojilerindeki tanrıların güçlerini kullanarak yapay zekaya ya da diğer oyunculara karşı mücadele verebiliyoruz.

10. Warframe

Warframe, TPS türünde oynanabilecek en iyi bilgisayar oyunları arasında yer alyor. Kendine özgü bir dünyası olan bu oyun, ücretsiz olarak indirilip oynanabiliyor. Eski bir oyun olmasına rağmen günümüzde hâlâ çok sayıda hayranı mevcut.

Bunun sebebi de tahmin edebileceğiniz üzere oyunun yerinde saymaması, düzenli olarak yayımlanan güncellemelerle sürekli gelişmesi.

11. Dota 2

Dota 2, League of Legends ya da Path of Exile gibi bağımlılık yapabilen bilgisayar oyunları arasında yer alıyor. En popüler oyunlardan biri olmaya devam eden Dota 2'de ortadan kaldırılan düşmanlardan kazanılan para ile çeşitli silahlar, büyülü zırhlar ve eşyalar alınabiliyor. Bu da onları daha güçlü hâle getiriyor.

12. Paladins

Paladins, nişan alma yeteneğinizi diğer oyuncularla karşılaştırabileceğiniz, MOBA ve FPS türlerini birleştiren ilginç bir yapısı olan oyun. Maçları kazanabilmeniz için takım oyunlarında iyi olmanız ve iyi bir strateji belirlemeniz gerekiyor.

13. Fallout 4

Fallout 4, 3 boyutlu açık dünya oyunu. Oyunda nükleer bir felaketten sonrası işleniyor. RPG oyunlarını oynamaktan hoşlananlar, Fallout 4'ü oynamaktan asla sıkılmıyor.

En iyi oyunlar listemizde yer verdiğimiz en popüler oyunlar bu kadardı. Listeden indirmek istediğiniz bir oyun varsa aşağıdan ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

GTA 5 (Grand Theft Auto 5)

GTA 5 (Grand Theft Auto 5)

Grand Theft Auto 5 (GTA 5) İndir: Dünya üzerinde en çok sevilen açık dünya tabanlı aksiyon ve macera oyunlarındandır.

Zula

Zula

Zula indir! Zula, Türk oyun geliştiricileri tarafından yapılan ve yayınlanan ücretsiz olarak oynayabileceğiniz kaliteli bir online FPS oyunudur denebilir.

ÜCRETSİZ
Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)

Counter Strike Global Offensive İndir: Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), ücretsiz FPS oyunları arasında bir numaradadır.

ÜCRETSİZ
Mafia 2

Mafia 2

Mafia 2 türünün en başarılı oyunları arasında yer alan bir aksiyon oyunudur.

DENEME SÜRÜMÜ
LoL (League of Legends)

LoL (League of Legends)

League of Legends (LoL) internet üzerinden gerçek oyuncularla çevrimiçi olarak oynayabileceğiniz DotA benzeri gerçek zamanlı bir strateji oyunudur.

ÜCRETSİZ
Battlefield 1

Battlefield 1

Battlefield 1ile 1'nci Dünya Savaşı'na dahil olacak, hayatta kalmaya çalışacaksınız.

Path of Exile

Path of Exile

Path of Exile, online olarak oynayabileceğiniz bir MMORPG oyunudur.

ÜCRETSİZ
Paladins

Paladins

Paladins bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz ücretsiz bir online FPS oyunudur

ÜCRETSİZ
SMITE

SMITE

SMITE, Dota'dan aşina olduğumuz MOBA türünün bir başka örneği.

ÜCRETSİZ
Warframe

Warframe

Warframe hem silahlarınızı hem kılıçlarınızı konuşturabileceğiniz bir online aksiyon oyunudur

ÜCRETSİZ
Overwatch

Overwatch

Overwatch onlineo larka oynayabileceğiniz bir FPS oyunudur

Fallout 4

Fallout 4

Fallout 4 efsane RPG serisinin son oyunudur

Dota 2

Dota 2

Dota 2 MOBA türünün en başarılı örneklerinden biridir

ÜCRETSİZ

YORUMLAR