Google Translate 2.0.0 (windows)

Google Translate

Google Translate
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Google Translate eklentisi sayesinde web sayfalarında çeviri yapmak için sekmeler arasında geçiş yapmanız gerekmeyecek.

Google Translate, Google Chrome tarayıcınızda hem cümle hem de kelime çevirileri için kullanabileceğiniz ücretsiz bir eklentidir. Kelime ve cümle çevirilerinde bir sekmeden başka bir sekmeye kopyalama ve yapıştırma işlemini sonlandıran eklentinin kullanımı da oldukça basittir.

Google’ın Türkçe dil bir çok dilde destek verdiği çeviri hizmeti Google Translate web sitesinde çeviri yapabilmeniz için bir web sayfasından aldığınız metni buraya aktarmanız gerekiyor ki web sayfasında anlamını bilmediğiniz birçok kelime ile karşılaştığınızda bu büyük sorun haline geliyor. Tam bu noktada ihtiyaç duyacağımız Google Çeviri eklentisi, tarayıcıya entegre oluyor ve web sayfasında anlamını bilmediğiniz kelimeleri sadece sağ tuşa tıklayarak sayfadan ayrılmadan çevirme kolaylığı sunuyor.

Google Chrome tarayıcınızda tercih ettiğiniz dilden farklı bir dilde hazırlanmış web sitesini otomatik olarak tespit ederek, tek dokunuşla sayfayı tercih ettiğiniz dile çeviren eklenti oldukça basit çalışıyor. Ziyaret ettiğiniz web sayfasında yabancı kelimenin anlamını öğrenmek için tek yapmanız gereken metni seçmek ve “Çevir” simgesine tıklamak veya sağ tıklayıp “Google Translate”i seçmek.

Günde 1 milyardan fazla çevirinin yapıldığı Google Translate’in Chrome tarayıcısında kullanılabilen eklentisini yükleyerek çeviri işlemlerini pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

YORUMLAR