Discord
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    720

  • Üretici

    Discord Inc.

Discord ücretsiz kanallar açabileceğiniz bir sesli görüşme programıdır

Discord eğer online oyunlar oynuyorsanız size benzerlerine göre büyük avantajlar sunacak bir anlık mesajlaşma ve sesli sohbet programı.

Mac işletim sistemini kullanan bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip faydalanabileceğiniz Discord temelde bir oyuncunun bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde hazırlanmış, grup sohbet imkanlarıyla benzer yazılımların eksiklerini hissettirmeyen bir program. Oyuncuların iletişim kurmak için yayın olarak tercih ettikleri Teamspeak'te oyuncular bir kanal açmak ve kullanmak için belli bir sunucu kirası ödemek zorundalar. Fakat Discord oyuncuları bu ödeme yapma zorunluluğundan kurtarıyor ve tamamen ücretsiz olarak kanal açma ve kullanma imkanı veriyor. Ayrıca açtığınız kanalın izinlerini de yönetebiliyorsunuz.

Discord modern bir arayüze sahip. Bu arayüzde sesli konuşma ve anlık mesajlaşma kanallarını ayrı ayrı gruplayabilirsiniz. Programın anlık mesajlaşma arayüzü de bu modern tasarımla uygun olarak resim göndermeyi, link paylaşmayı, hashtag paylaşmayı mümkün kılıyor. GIF animasyonları paylaşarak sohbet penceresine renk katabiliyorsunuz.

Discord oyun performansınızı düşürmemek adına düşük sistem yükü oluşturacak şekilde tasarlanmış. Programın bu yönü de onu Skype gibi alternatiflere göre daha başarılı bir çözüm yapıyor. Programın mobil versiyonları da mevcut:

ARTILAR

Ücretsiz kanal açma ve kanal izinlerini yönetme imkanı

Modern ve derli toplu arayüz

Düşük sistem yükü

EKSİLER

YORUMLAR