Farklı Görevler için Kullanabileceğiniz 20 Android Uygulaması

Android cihazınızda kullanabileceğiniz en kullanışlı araçlar bu yazıda

Farklı Görevler için Kullanabileceğiniz 20 Android Uygulaması

Android cihazlar ilk ortaya çıktıklarından beri giderek geliştiler. Artan donanım gücüyle beraber artık Android cihazlarımızda birçok farklı uygulamayı çalıştırabiliyoruz. Ayrıca bilgisayarımızda çalışabilen programlara benzer uygulamaları da Android cihazlarımızda rahatça çalıştırabilmemiz mümkün. Android işletim sisteminin açık yapısı nedeniyle birçok farklı uygulama bu işletim sisteminin kullanışlılığını bir adım öteye taşıyor. Fakat bu uygulamaları keşfetmek eğer ne aradığınızı tam olarak bilmiyorsanız pek de kolay değil; çünkü Android uygulama marketinde yer alan milyonlarca uygulama arasından aradığınız bulmak bazen zorlu bir mücadele olabilmekte. İşte bu yazımızda sizi bu dertten kurtarmak için en kullanışlı Android uygulamalarını bir araya toplayacağız.

Bahsedeceğimiz en faydalı Android uygulamaları, kullandığınız Android cihazda işlerinizi kolaylaştıracak, kullanım tecrübenizi geliştirecek uygulamalar. Ayrıca bu en iyi Android uygulamalarını kullanarak günlük hayatınızdaki farklı ihtiyaçlarınızı Android cihazınız aracılığıyla çözebilecek, farklı ihtiyaçlara daha makul fiyatlı çözümler üretebileceksiniz. Dilerseniz listemizdeki en kullanışlı 20 Android uygulamasına kısaca göz atalım:

AtHome Video Streamer ve AtHome Camera

AtHome Video Streamer ve AtHome Camera uygulamaları Android telefonunuzu bir güvenlik kamerasına ya da güvenlik kameralarınızı izlemek için kullanabileceğiniz bir monitöre çeviren uygulamalar. AtHome Video Streamer ile bir köşede duran ve kullanmadığınız eski Android cihazınızı ya da bilgisayarınızı bir güvenlik kamerasına dönüştürebilir ve video yayını yapabilir, AtHome Camera ile AtHome Video Streamer kullanarak güvenlik kamerasına dönüştürdüğünüz bilgisayar veya mobil cihazlarınızdaki görüntüyü izleyebilirsiniz. 

Bu uygulamaları nasıl kullanabileceğinizi ve faydalanabileceğinizi bu yazımızda anlatmıştık:

Eski Tabletlerinizi ve Akıllı Telefonlarınızı Güvenlik Kamerası Olarak Kullanın

Teamviewer

Oldukça popüler bir servis olan Teamviewer'la daha önceden tanışmadıysanız artık tanışmanın zamanı geldi. Çünkü bu uygulama sayesinde Android akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak bilgisayarınızı uzaktan yönetebiliyorsunuz. Yani özetle Android cihazınızı bilgisayarınızı kontrol edebildiğiniz bir uzaktan kumandaya dönüştürebiliyorsunuz. Teamviewer kullanarak evde olmasanız bile bilgisayarınızdaki torrent programınızı ve dosya indirmelerinizi denetleyebilir, işlem bitince bilgisayarınızı kapatabilirsiniz.

Teamviewer Android ile Bilgisayarınızı Uzaktan Kontrol Etme

TeamViewer ile Bilgisayardan Telefona Bağlanma

KinScreen

KinScreen uygulaması Android cihazınızın ekran kilidinin davranış biçimini ihtiyaçlarınıza göre otomatik olarak kontrol eden bir uygulama olarak tanımlanabilir. Android cihazınızı kullanarak haritalara veya resimlere göz attığınız zaman ekran kilidinin bir süre sonra otomatik olarak devreye girmesi canınızı sıkıyor olabilir. İşte KinScreen kullanarak bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz. 

Samsung akıllı telefonlarla birlikte gelen göz sensörünün sunduğu ekran kilidi denetim özelliğini bütün Android cihazlara taşıyan KinScreen sadece farklı bir yöntemle çalışarak aynı sonucu veriyor. KinScreen göz sensörü yerine hareket sensörü aracılığıyla cihazınızın hareketlerini algılıyor ve siz Android cihazınızı elinizde tutarken ekran kilidinin aktifleşmesini engelliyor.

Notify Beta

Notify BETA Android cihazınıza gelen bildirimleri çok daha anlaşılır ve kullanışlı hale getiriyor. Normalde Android cihazınıza gelen bildirimler klasik bir tarza sahipler. Notify BETA ile bu klasik tarzı bildirimi gönderen uygulamayla ilişkili bir tarz ile değiştirebiliyorsunuz. Bu sayede gördüğünüz bildirimin ilk bakışta hangi servise ait olduğunu anlayabiliyorsunuz. Örnek olarak; Facebook'tan gelen bir bildirim Notify BETA ile Facebook simgesi yanında ve Facebook'un renkleri içerisinde gösteriliyor.

Notify BETA birçok farklı sosyal medya servisinin yanında sistem bildirimlerini de destekliyor.

Slipstream Music

Slipstream Music arkadaş toplantılarınızda veya partilerde ortak bir şekilde müzik dinlemenizi ve eğlenceyi paylaşmanızı mümkün kılan bir uygulama. Slipstream Music ile arkadaşlarınızın Android cihazlarında yer alan şarkı listelerine göz atabiliyor ve bu listelerdeki şarkıları kablosuz ağınız üzerinden oynatabiliyorsunuz. Ayrıca bir sonraki parçanın ne olacağını oylama yoluyla belirleyebiliyorsunuz. Bu sayede müzik konusunda yaşanan uzun diyaloglar ortadan kalkıyor.

Slipstream Music'in güzel yönü internet bağlantınız veya Bluetooth bağlantınız yerine kablosuz ağınız üzerinden çalışması. Aynı kablosuz ağa bağlı olan cihazlar Slipstream Music aracılığıyla otomatik olarak eşleşiyor ve teker teker cihazları eşleştirme derdinden kurtuluyorsunuz.

Tasker

Tasker Android cihazınızı istediğiniz işleri yapmak üzere programlamanızı mümkün kılan bir otomasyon uygulaması olarak özetlenebilir. Örnek olarak Tasker aracılığıyla kulaklığınızı taktığınızda müzik çalma uygulamanızın otomatik açılmasını ve müzik çalmaya başlamasını, internet tarayıcınızı açtığınızda WiFi veya 3G bağlantınızın açılmasını, dilediğiniz saatte veya belirleyeceğiniz konumda dilediğiniz uygulamanın başlatılmasını sağlayabilirsiniz. 

Tasker ile yapabileceklerinizin hayal gücünüz ile sınırlı olduğunu söyleyebiliriz. Tasker ile Android cihazınızı bir yardımcı robota dönüştürebilirsiniz. Uygulama ücretli olsa da ödediğiniz parayı kuruşu kuruşuna hakediyor.

TextStats

TextStats eğer SMS yoluyla mesajlaşmayı sıkça kullanıyorsanız size ilginç veriler sunabilecek bir uygulama.

TextStats temel olarak gönderdiğiniz veya aldığınız SMS mesajların istatistiklerini kaydeden bir uygulama. Uygulama şimdiye kadar toplamda ne kadar mesaj alıp gönderdiğinizi, bu mesajlarda en çok hangi kelimeleri kullandığınızı, daha çok hangi saatlerde yazışmayı tercih ettiğinizi, en çok kiminle mesajlaştığınızı kayıt altına alarak size göze hoş görünen grafiksel tablolar şeklinde bu istatistikleri sunuyor.

TextStats varsayılan SMS uygulamasının yanısıra Google Messenger gibi 3. parti SMS uygulamalarını da desteklemekte.

AudioPocket

AudioPocket eğer müzik dinlemek için YouTube ve benzeri video servislerinden faydalanıyorsanız oldukça işinize yarayacak bir medya oynatıcı.

AudioPocket temel olarak online videoları Android cihazınızda tıpkı müzik dosyaları gibi arka planda oynatmanızı mümkün kılıyor. Normalde tarayıcınızdan veya YouTube uygulamasından bir video açtığınızda başka bir işlem yapamıyorsunuz ve farklı bir uygulamaya geçtiğinizde video oynatılması kesiliyor. Ayrıca ekran kilidi de kapanabiliyor. Bu durumların çözümü AudioPocket.

Uygulama farklı video servislerini destekliyor ve kesintisiz bir şekilde videolardaki sesleri dinlemenize izin veriyor.

Glimpse Notifications

Glimpse Notifications eğer Android cihazınızın kilit ekranına gelen bildirimleri okuyamamaktan şikayetçiyseniz işinize yarayabilecek bir uygulama. Glimpse Notifications temel olarak Android cihazınızın kilit ekranına bir bildirim geldiğinde ekranınızın belli bir süre açık kalmasını sağlıyor. Bu sayede bildirimlere daha kolay bir şekilde erişebiliyor, güç tuşuna basarak ekranınızı açma derdinden kurtuluyorsunuz.

Glimpse Notifications uygulamalara özel ayarlamalar yapmanızı mümkün kılıyor. Ayrıca Android cihazınızı taşıma veya cepte tutma gibi durumlara özel yapılandırma setleri de oluşturabilirsiniz.

Google Handwriting Input

Google Handwriting Input eğer benim gibi Android cihazınızın küçük klavyesinde yazışırken yanlış tuşlara basmaktan ve sürekli silip yazdıklarınızı tekrar yazmaktan şikayetçiyseniz tam da aradığınız uygulama.

Google Handwriting Input temel olarak Android cihazınızda mesajlaşırken, bir şey yazarken ve not alırken el yazınızı kullanmanıza imkan tanıyor. Google'ın geliştirdiği bu araç belirlenen alana elinizle yazdığınız metinleri dijital karakterlere dönüştürüyor. Uygulama bu işi gerçekleştirmede bir hayli başarılı, hatalı yazdığınız birçok harf düzgün bir şekilde aktarılabilmekte.

Uygulamalarımızın geri kalanı 2. sayfamızda

  1. Farklı Görevler için Kullanabileceğiniz 20 Android Uygulaması
  2. En Kullanışlı Android Uygulamaları - 2

YORUMLAR