Android İçin En İyi 10 Hayatta Kalma Oyunu

Hayatta kalma temalı filmler, romanlar ve oyunlar bildiğiniz gibi son dönemlerde gerçekten çok popüler. Hayatta kalma temalı yapımların en popüler teması da zombiler.

Android İçin En İyi 10 Hayatta Kalma Oyunu

Hayatta kalma temalı filmler, romanlar ve oyunlar bildiğiniz gibi son dönemlerde gerçekten çok popüler. Hayatta kalma temalı yapımların en popüler teması da zombiler.

Zombiler hayatta kalmaya çalıştığımız tek senaryo olmasa da belki de en korkutucusu ve nedense en çok sevileni. Walking Dead dizisi ile başlayan bu zombi teması özellikle son dönemlerde bir patlama yaşıyor diyebiliriz. Bu konuda pek çok film ve dizi çekiliyor. Elbette oyun yapımcıları da geri kalmıyor ve pek çok hayatta kalma temalı oyun üretiyorlar. Mobil oyun geliştiricileri de buna dahil.

Şu anda mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz pek çok başarılı hayatta kalma temalı yapım var. Bunların pek çoğu da yine zombi konulu. Biz de bugün sizler için, Android cihazlarınıza indirip oynayabileceğiniz ve hayatta kalmaya çalışacağınız aksiyon dolu oyunları seçtik.

Call of Mini: Zombies

Call of Mini: Zombies, serinin devam oyunu olan ve adından da anlaşılacağı gibi zombi temalı bir hayatta kalma oyunu. Android cihazlarınıza ücretsiz indirebileceğiniz bu oyun shooter tarzında diyebiliriz.

Oyunda küçük bir şehir bir virüs tarafından istila edilmiş ve bütün insanlar bu virüs yüzünden zombilere dönüşmüşlerdir. Bu durumda da elinizdeki silahları kullanarak zombileri öldürmek zorundasınız.

Oyun, adının hakkını verecek şekilde mini ve sevimli grafikler ve karakterler ile oluşturulmuş diyebilirim. Oyunda kullanabileceğiniz pek çok farklı silah da sizleri bekliyor.

Dead on Arrival 2

Başarılı grafiklere sahip bir hayatta kalma oyunu olan Dead on Arrival 2'de karakterinizi kuş bakışı bir şekilde kontrol ediyor ve karşınıza çıkan dalga dalga gelen zombileri elinizdeki silahla öldürmeye çalışıyorsunuz.

Oyunda ölümcül tuzakların ve zombilerin yer aldığı fabrika gibi bir ortamda kalmış olan kahramana yardım etmeniz gerekiyor. Yüksek detaylı grafikleri ile dikkat çeken oyunun kontrolleri de kolay diyebilirim.

Oyunu isterseniz arkadaşlarınızla birlikte oynama şansına da sahipsiniz. Öldürdüğünüz zombilerden kazandığınız paralarla mermiler veya daha güçlü silahlar satın alabiliyorsunuz.

Dead Trigger 2

Şu anda mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz belki de en iyi bilinen ve en popüler zombi oyunlarından birisi de Dead Trigger. 2. oyununda da yine kaldığınız yerden hikayeye devam ediyorsunuz.

Dead Trigger'ın en önemli özelliği yüksek kalite grafikleri diyebilirim. Bilgisayar oyunu oynuyormuş hissi veren grafiklere sahip olduğu için de oyunun boyutu biraz yüksek diyebilirim.

Oyunda öncelikle kendinize güvenli bir sığınak bulmalı ve ardından silahlarınızı kuşanarak zombileri öldürmeye başlamalısınız. İsterseniz dokunmatik kontrollerle isterseniz sanal gamepad ile oyunu oynayabiliyorsunuz.

Gears & Guts

Gears & Guts da yine bir diğer zombi istilası oyunu. Android cihazlarınıza ücretsiz indirip oynayabileceğiniz bu oyun etkileyici grafikleri ve yüksek kalite görselleri ile dikkat çekiyor. Dead Trigger gibi bunun da boyutu biraz yüksek.

Gears & Guts'da bu kez bir insanı değil bir aracı kontrol ediyorsunuz. Zombilerin istila ettiği bu düynada en uygun aracı seçip zombilerin arasına dalacaksınız.

Oyunda spor arabalardan canavar kamyonlara ve zırhlı araçlara kadar pek çok araç var ve bu araçlara askeri silahları monte edip zombileri öldürmeye çalışıyorsunuz.

Gun Bros 2

Bir diğer hayatta kalma oyunu olan Gun Bros 2, birinci oyunun devamı niteliğinde diyebilirim. Yine bu oyunda da Percy ve Francis adlı kardeşlerin başlarından geçenlere tanık oluyor ve bir tanesini biz yönetiyoruz.

Listemizde zombi temalı olmayan tek hayatta kalma oyunu olan Gun Bros 2'de yine shooter tarzında bir ateş etme oyunu diyebilirim. Oyunu isterseniz arkadaşlarınızla birlikte de oynayabiliyorsunuz.

Oyunda kardeşinizle birlikte yine karşınıza çıkan ve dalga dalga akın eden düşmanlarınıza ateş ederek onları öldürmeniz gerekiyor.

Into the Dead

Into the Dead de yine Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz heyecanlı, aksiyon ve korku dolu bir zombi oyunudur.

Oyunu aslında bir koşu oyunu olarak tanımlamak mümkün zira bu oyunda koşarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Fakat diğer koşu oyunlarından farklı olarak bu oyunda birinci şahsın gözünden oynuyorsunuz ve karşınıza sürekli zombiler çıkıyor.

Sizin amacınız ise telefonunuzu sağa sola yatırarak karşınıza çıkan zombilerden kaçarak koşabildiğiniz kadar uzağa koşmak.

Minigore 2: Zombies

Bir diğer zombi oyunu olan Minigore 2: Zombies'i de Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabiliyorsunuz. Oyunda zombilere karşı ölüm kalım savaşı veriyorsunuz.

Tıpkı Call of Mini gibi sevimli ve renkli grafiklere sahip olan bir oyun olan Minigore 2: Zombies'de amacınız John Gore adlı kahramanın verdiği hayatta kalma savaşında ve yolculuğunda ona yardımcı olmak.

Oyunda kahramanı yine kuşbakışı kamera ile yönetmeye çalışıyorsunuz ve silahlarınızla dört yandan saldıran zombilere ateş ediyor ve onları öldürüyorsunuz.

Zombie Highway

Gears & Guts benzeri bir diğer oyun olan Zombie Highway'de adından da anlaşılacağı üzere yine bir insan karakteri değil de bir arabayı yönetiyorsunuz. Üstelik oyunun kontrolleri çok kolay, telefonunuzu sağa sola yatırmanız yeterli.

Oyunda bir araba ile otoyolda gidiyorsunuz ve sağdan soldan zombiler size saldırıp arabanıza yapışıyorlar. Siz de ya bunlara ateş ederek ya da sağdaki soldaki engellere çarptırarak onlardan kurtulmaya çalışıyorsunuz.

Gerçekten eğlenceli bir oyun olan Zombie Highway arcade bir hava taşıyor diyebilirim. Grafikleri çok gelişmiş olmasa da bence en iyi zombi temalı oyunlardan birisi.

Zombie Smasher

Bir diğer zombi temalı Zombie Smasher diğer bütün hayatta kalma oyunlarından farklı. Aslında aksiyon veya rol yapma ögeleri içermese de stres atmak için birebir diyebileceğim oyunlardan bir tanesi.

Zombie Smasher gerçekten bağımlılık yapıcı bir oyun. Oyunda ypamanız gereken evinizi zombilerden korumak. Bunun için de yukarıdan aşağı koşan zombilere tıklayarak ezmeniz gerekiyor.

Oyunda üç farklı oyun modu ve 7 farklı zombi tipi bulunuyor. Ayrıca zombiler dışında gelenlere dokunmamanız gerekiyor. Yine zorlandığınızda kullanabileceğiniz özel güçleriniz de bulunuyor.

Zombiewood

Başarılı oyun yapımcısı Gameloft tarafından geliştirilmiş olan oyunun adı kelime oyunu ile Hollywood'dan geliyor. Oyunda Los Angeles bir zombi istilası altında kalıyor ve siz de zombileri öldürmek zorunda kalıyorsunuz.

Gerçekten hoş görünen çizgi grafikleri ve detaylı senaryosu ile dikkat çeken oyunun kontrolleri de gayet başarılı diyebilirim. Oyunda kullanabileceğiniz 20 farklı silah bulunuyor.

Çizgi film gibi görünen tarzıyla dikkat çeken ve shooter diyebileceğimiz türde geliştirilmiş olan oyunda zorluk seviyesi gittikçe artıyor diyebilirim.

YORUMLAR